Výstava nabídne průřez historií fenoménu české karoserie automobilů typu kabriolet a kupé. K vidění budou nejen stroje známé z našich silnic, ale také sportovní speciály, designerské unikáty a prototypy. Akce se koná v budově fakulty (Konviktská 20, Praha 1) od 10.00 do 19.00 hodin. Slavnostní vernisáž výstavy proběhne 17. června od 10.00 hodin.
S myšlenkou na obnovení tradice samostatné výstavy věnující se českému automobilovému průmyslu po více než sto letech přišel tým odborníků z Ústavu dopravních prostředků, kde je dlouhodobě otevřeno několik projektů konstrukce a bezpečnosti vozidel. Jejich význam spočívá ve zvýšení bezpečnosti dopravy a rozšíření osvěty v tomto oboru. Tradici výstav s tématem českých dopravních prostředků zahájila výstava Český motocykl v historii a současnosti, uspořádaná v roce 2014.
„Shlédnout bude možné více než třicet strojů mnoha českých a československých značek, od nejstarších Laurin & Klement, které nastartovaly výrobu v Mladé Boleslavi, přes známé Praga, Aero, Tatra, Walter, Škoda až po méně známé Wikov, Z, MTX a další,“ říká doc. Ing. Petr Bouchner, Ph.D., z Fakulty dopravní ČVUT.
Výstava nabídne také možnost se seznámit s výsledky několika projektů, které byly zastaveny dříve, než se mohly uplatnit na trhu nebo ve sportu. Kromě živých exponátů podá přehled nejzajímavějších technologií a patentů, které dal um českých konstruktérů světu. Bude zde prezentován i vztah vědy k automobilu, v neposlední řadě také projekty ČVUT, které mají za cíl zvýšení bezpečnosti, ekologičnosti a užitné hodnoty tohoto dopravního prostředku. Bude možné si i zajezdit na simulátoru vyvinutém týmem DSRG na fakultě.
Kromě záměru seznámit studenty i širokou veřejnost s historií a vývojem v oblasti automobilového průmyslu, budou mít zájemci příležitost zjistit informace o studiu na Fakultě dopravní ČVUT.
Akce má čistě nekomerční charakter, vstupné je zdarma (dobrovolné) a v rámci výstavy bude možné navštívit i specializovaná pracoviště Fakulty dopravní ČVUT.
Více informací najdete na http://ccc.fd.cvut.cz/.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 119 studijních programů a v rámci nich 442 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2015 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 451 – 460. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“. Více informací najdete na www.cvut.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva