V drtivé většině byl provoz zastaven kvůli popadaným stromům na trati. Dobrou zprávou určitě je to, že pouze v osmi případech došlo k najetí vlaku do stromu. Celkové škody se vyšplhaly na necelých devět milionů korun.
Z celkového počtu 192 zastavení provozu se 19 událostí týkalo preventivního zastavení provozu, za 169 událostmi stály stromy popadané na železniční tratě a čtyři události měly jiný důvod (pád střechy na koleje, zařízení v kolejišti apod.). Nejhorší situace byla v Jihočeském a Plzeňském kraji pod správou Oblastního ředitelství Plzeň, kde se stalo celkem 65 událostí. Nejdéle, konkrétně téměř 80 hodin byl zastaven provoz mezi Rybníkem a Lipnem v jižních Čechách, kde popadané stromy poškodily trolejové vedení.
Nejhorší situace by la v pondělí 10. února, kdy Správa železnic zaznamenala celkem 219 událostí, o den později to pak bylo 76 událostí, v neděli 9. února pouze jediná. Pokud jde o výši škod, ve dvou nejvíce postižených krajích přesáhla hranici 2,7 milionu korun, celková za celou síť Správy železnic se vyšplhala na 8,9 milionu korun. Vedle poškození tratí a trolejového vedení utrpěly během bouře Sabine šrámy také některé výpravní budovy, jako například v Turnově, Liberci, Praze-Běchovicích či Újezdci u Luhačovic. Většinou se jednalo o částečně poničené střechy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva