Letošní, již XXIII. ročník konference, která se koná pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného a hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka, si klade za cíl vyjasnit často již neplatné argumenty (nejčastější mýty & fakta) a objasnit účastníkům aktuální a ověřené informace o pozemkových úpravách. Akci zorganizoval Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov Ministerstva zemědělství a Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy.
Konferenci otevřel svou zdravicí ústřední ředitel Státního pozemkového úřadu, Martin Vrba. Přivítal všechny účastníky, poděkoval za zájem všech aktérů vzájemně diskutovat a poukázal na potřebu stabilního financování nejen procesu samotných pozemkových úprav ale především krajinných opatření. Zároveň informoval, jak úřad v provádění pozemkových úprav postoupil.
„V ČR je celkem 13 076 katastrálních území (k.ú.). Pokud budu chtít v číslech vyjádřit stav provádění pozemkových úprav, pak celkově byly v České republice ke konci loňského roku dokončeny a schváleny pozemkové úpravy na cca 3 400 z nich. To představuje více než 45 % ZPF. Na dalších zhruba 12 % zemědělské půdy pozemkové úpravy aktuálně probíhají,“ a doplnil, že to, jakým tempem budou nadále probíhat, je přímo závislé na objemu přidělených financí i personálních kapacitách úřadu.
Za ministerstvo zemědělství promluvil Miroslav Skřivánek, náměstek ministra zemědělství a bývalý starosta obce, kde pozemkové úpravy proběhly. Poděkoval SPÚ za práci nejen na pozemkových úpravách z pozice obcí ale i ze strany zemědělců, pro něž je otázka zpřístupnění krajiny důležitým faktorem. Vyzdvihl práci SPÚ, která je přes snahu všech ztížená nedostatečným objemem finančních prostředků na jejich financování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva