Státní zemědělský intervenční fond přijímá žádosti o mimořádné podpory pro chovatele prasnic a dojnic

19.11.2016 14:39 | Zprávy

Od 15. listopadu začal Státní zemědělský intervenční fond přijímat žádosti na další mimořádné opatření, které zlepší současnou situaci v živočišné výrobě. Jedná se o letos již druhý balíček mimořádných podpor pro chovatele prasnic a dojnic. Podpora se bude vyplácet podle počtu kusů zvířat evidovaných v Integrovaném registru zvířat (IZR). Celkem je pro české chovatele určena částka 559,2 milionu korun.

Státní zemědělský intervenční fond přijímá žádosti o mimořádné podpory pro chovatele prasnic a dojnic
Foto: SZIF
Popisek: Státní zemědělský intervenční fond, logo

Podpora má za cíl kompenzovat producentům mléka a zemědělcům v dalších odvětvích živočišné výroby klesající výkupní ceny způsobené vlivem pokračujícího ruského embarga, a zamezit tak prohlubující se narušení trhů. Dotace bude poskytována podle počtu kusů zvířat evidovaných v IZR v celkové výši 559,2 milionu korun.

Hlavním kritériem pro získání podpory je počet alespoň 3 kusů prasnic nebo 3 kusů dojnic evidovaných v IZR k 30. září 2016. Základní sazbu podpory na 1 kus zvířete stanoví Ministerstvo zemědělství na základě počtu žadatelů a jejich zvířat, přičemž zvýhodněná sazba podpory ve výši 120 % základní sazby je určena chovatelům dojnic, kteří mají v IZR evidováno 3 až 50 kusů zvířat. Sazby zveřejní SZIF nejpozději do 15. prosince 2016.

Vedle hlavního kritéria souvisejícího s počtem zvířat je žadatel dále povinen v období od 25. listopadu 2016 do 30. dubna 2017 splnit jeden z uvedených závazků, a to jak pro podporu na dojnice, tak i prasnice (pokud tedy žadatel chová prasnice i dojnice, je zapotřebí splnit 2 závazky):

1. dočasné nenavyšování produkce mléka/vepřového masa, 
2. členství v organizaci producentů mléka/vepřového masa, 
3. účast v akreditovaném režimu jakosti mléka/vepřového masa, 
4. účast v režimu ekologického zemědělství, 
5. absolvování školení o finančních nástrojích a řízení rizik producentů mléka/vepřového masa organizovaného Ministerstvem zemědělství/Ústavem zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). 

SZIF přijímá žádosti od 15. do 25. listopadu 2016. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob podání a vyřízení žádosti nabízí Portál farmáře. V případě, že bude žadatel potřebovat pomoc při vyplňování a podání žádosti, může se obrátit na naše zaměstnance Oddělení příjmu žádostí a LPIS. 

V souvislosti s tímto opatřením Českomoravská společnost chovatelů, a.s. (provozovatel ústřední evidence zvířat) rozeslala všem chovatelům prasnic a dojnic výzvu k provedení kontroly správnosti a úplnosti stavu evidence zvířat k 30. září 2016. Cílem je minimalizovat možné chyby nebo nepřesnosti ve stavu evidence zvířat, zrychlit zpracování žádosti a výplatu podpor.
 

Bližší informace a podmínky k žádostem budou od 14. listopadu zveřejněny na webových stránkách v sekci SZIF poskytuje/ Společná organizace trhu/ Mimořádná opatření; samotná žádost bude od 15. do 25. listopadu k dispozici na Portálu farmáře a zároveň i na webu SZIF. V případě dotazů se mohou žadatelé obracet na infolinku SZIF na telefonním čísle 222 871 871 nebo e-mailu info@szif.cz. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Josef Bazala byl položen dotaz

Bečva

Dobrý den, rozumíte rozhodnutí soudu? Mně rozsudek hlava nebere. Přeci není normální, že soud řekne, ano stal se trestný čin, ale viníka nepotrestá. Jestli to je možné, není třeba změnit zákon?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: V poslední den otevřených dveří navštívilo Lichtenštejnský palác přes tisíc zájemců

22:03 Úřad vlády: V poslední den otevřených dveří navštívilo Lichtenštejnský palác přes tisíc zájemců

U příležitosti státního svátku 17. listopadu uspořádal Úřad vlády v Lichtenštejnském paláci poslední…