TA ČR: Nový program aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu

18.01.2017 15:58 | Zprávy

Vláda České republiky schválila nový program Technologické agentury ČR (TA ČR) s názvem ÉTA, který umožní podpořit projekty aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, jejichž cílem je zmírňování hrozeb a využívání příležitostí v kontextu současných i budoucích výzev 21. století.

TA ČR: Nový program aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Společnost i ekonomika prochází neustálými proměnami, které silně ovlivňují sociální, kulturní, environmentální, vzdělávací, ekonomický i společenský systém. Výzvy a příležitosti např. v oblasti demografie, rovných příležitostí, prostředí pro život, zdraví, internetu a umělé inteligence, nové produkční revoluce, práce, médií, legislativy a řady dalších jsou natolik komplexní, že jejich řešení vyžaduje využití inovačního potenciálu společenských a humanitních věd v multidisciplinárních projektech aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Úkolem programu je aktivizovat inovační potenciál společenských a humanitních věd. Toho bude dosaženo pomocí tří aspektů: podpory interdisciplinárního a transdisciplinárního propojování vědních oborů, propojení technické a netechnické složky ve výzkumu a inovacích a podpory vytěžení aplikačního potenciálu výstupů základního výzkumu. Program tak podpoří vznik nových vztahů mezi poskytovateli a odběrateli znalostí.

„Program ÉTA, je pro podporu společenských a humanitních věd klíčový. Velmi mě těší vznik takto moderně pojatého programu, který nám umožní reagovat na společenské výzvy 21. století. Předpokládáme, že projekty z oblasti společenských a humanitních témat mohou být v příštích šesti letech podpořeny v celkové výši až 2, 4 mld. Kč,“ uvedl předseda TA ČR Petr Očko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Ústí nad Labem se plně hlásí k udržitelnosti

10:34 ČEZ: Ústí nad Labem se plně hlásí k udržitelnosti

Udržitelnost a civilizace je název třetí exteriérové výstavy, která je až do 14. května k vidění na…