Tatrováci pomohli pěti rodinám, do jejichž života tragicky zasáhlo tornádo

04.08.2021 9:58 | Tisková zpráva

Zapůjčení pěti sklápěček pro Hasičský záchranný sbor, dobrovolná finanční pomoc pěti konkrétním rodinám i brigáda při odklízení trosek místo dovolené. Tímto způsobem pomohla automobilka Tatra, ale hlavně její zaměstnanci, obětem tornáda na Jižní Moravě.

Tatrováci pomohli pěti rodinám, do jejichž života tragicky zasáhlo tornádo
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: TATRA TRUCKS

Automobilka Tatra Trucks a její zaměstnanci stejně jako celá česká veřejnost silně vnímali potřebu pomoci obětem tornáda, které tragicky zasáhlo 29. 6. jižní Moravu. Na základě domluvy s Hasičským záchranným sborem mu bezúplatně zapůjčila na neomezenou dobu pět sklápěček na podvozku Tatra Phoenix pro odklízení trosek z postižených měst a obcí.

Společnost, stejně jako například v případě povodní, poskytla vedle vozidel i veškeré servisní služby tak, aby nejen těch 5 zapůjčených vozidel, ale i veškerá další technika Tatra patřící HZS mohla bezvadně plnit svou funkci při likvidaci škod způsobených tornádem.

Další myšlenkou logicky byla finanční pomoc. Po úvaze se Tatra rozhodla oslovit vlastní zaměstnance: Zeptala se, zda znají konkrétní rodiny, do jejichž životů tornádo zasáhlo. V reakci na to přišli tatrováci s návrhem podpořit pět rodin, které znali. V některých případech se jednalo o bývalé zaměstnance automobilky. Všem tornádo zničilo nebo těžce poškodilo jejich domovy, ve dvou případech si bohužel vzalo i lidský život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Do zoo se vrátila další kočkovitá šelma – kočka s nejdelší srstí, manul

20:16 Zoo Ostrava: Do zoo se vrátila další kočkovitá šelma – kočka s nejdelší srstí, manul

Po deseti letech jsme obnovili chov další kočkovité šelmy. Jedná se o manula – otužilý druh obývajíc…