Tentokrát agentura zprostředkovala setkání zástupců krajských inovačních platforem v Hradci Králové. Ondřej Tušl, regionální koordinátor pro Královéhradecký a Pardubický kraj, představil činnost TA ČR v rámci programu odborné konference “BIOINFORMATIKA aneb jak se vypořádat s datovou explozí v biologii a biomedicíně”, kterou pořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové.
Z prezentací i následné moderované diskuze vyplynulo, že bioinformatika bude v oblasti aplikovaného výzkumu a inovací jedním z klíčových témat v regionu i do budoucna. Potenciál kraje je specifický právě kumulací výzkumných institucí zaměřených na přírodní vědy, ať už se jedná o fakulty UHK nebo o výzkumné pracoviště Fakultní nemocnice Hradec Králové a něj úzce navázanou Lékařskou fakultu UHK. V kontextu silné tradice společensko-humanitního výzkumu na UHK bylo zdůrazněno zaměření Programu ÉTA. Během diskuze byl představen i Program ZÉTA, v souvislosti s potřebou zapojení mladých výzkumníků z regionálních středních škol, a tématem genderové vyváženosti uvnitř jednotlivých studijních oborů.
UHK se z pozice největší výzkumné instituce v regionu snaží zvyšovat potenciál výzkumu propojováním výzkumných témat jednotlivých fakult a podporou mezifakultní spolupráce. V letošním roce proto formulovala tři celouniverzitní výzkumné směry, které reflektují aktuální potřeby společnosti. Jsou jimi Stárnutí ve zdraví a kvalita života, Bezpečnost a udržitelný rozvoj v digitální společnosti a Nové výzvy ve výchově a vzdělávání.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva