K hlavním tématům semináře patřila nejen problematika památkového fondu v Kraji Vysočina a evidence a dokumentace nemovitých a movitých památek. Prezentován byl rovněž projekt Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši. Centrum Excelence Telč představilo vybrané výzkumné aktivity klimatického větrného tunelu, rentgenovou tomografii a mezioborový výzkum kulturního dědictví. Na závěr semináře proběhla plodná diskuse, ze které mj. vyplynuly další podněty pro spolupráci obou institucí na poli památkové péče a kulturního dědictví v budoucnu.
Příkladem spolupráce, kterou obě instituce již dlouhodobě rozvíjejí je SCOLA TELCZ. Jde o společnou aktivitu ČVUT v Praze, Masarykovy univerzity Brno, Dunajské univerzity v Kremži, Centra Excelence Telč ÚTAM AV ČR a telčského pracoviště Národního památkového ústavu. Zimní i letní běh SCOLY TELCZ připravuje pro studenty z České republiky, Slovenska a Rakouska vždy téma z oboru památkové péče, na němž se podílejí i odborníci z dalších institucí. Cílem je nejenom navázání kontaktů mezi jednotlivými institucemi a frekventanty akce, ale i jakési názorové fórum přístupů a řešení konkrétních problémů v oblasti péče o zachování kulturního dědictví z pohledu různých oborů se zohledňováním místních podmínek a obyvatel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva