Týden vědy a techniky poprvé také v Národním zemědělském muzeu v Praze

01.11.2018 18:03 | Zprávy

V týdnu od 6. do 11. listopadu mají malí i dospělí příznivci vědy možnost navštívit oblíbený festival Týden vědy a techniky také v hlavní výstavní budově Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.

Týden vědy a techniky poprvé také v Národním zemědělském muzeu v Praze
Foto: nzm.cz
Popisek: Národní zemědělské muzeum v Praze

Připraveny jsou přednášky, prezentace výzkumných ústavů ze zemědělského resortu, filmové projekce či kurz vaření. To vše s ústředním mottem „100 let české zemědělské vědy a techniky“. Nedílnou součástí je mezinárodní agrárně-historická konference Agrarian History Conference Prague 2018.

Výzkumné ústavy, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství, poutavým způsobem přiblíží zemědělskou vědu a výzkum, včetně jejich předních osobností za posledních 100 let. Pro návštěvníky budou připraveny interaktivní prezentace, přednášky, experimenty, soutěže pro děti, ochutnávky gastronomických specialit a mnoho dalšího. Pro zájemce o novinky v české gastronomii je připraven kurz Moderní česká kuchyně inspirovaný klasickými českými recepty upravenými tak, aby odpovídaly současným gastronomickým trendům. Účastníci si připraví například dekonstruovaný štrůdl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Kroužkování ptáčků nahradila prohlídka Temelína

19:49 ČEZ: Kroužkování ptáčků nahradila prohlídka Temelína

Původně na kroužkování ptáčků přijely do Jaderné elektrárny Temelín čtyři desítky dětí ze Základní š…