Sérii těchto setkání pod názvem Unicorn Open Meetups pořádá česká softwarová společnost Unicorn už od roku 2018. Jedná se o neformální srazy IT nadšenců, na nichž tuzemští experti v oblasti informačních technologií sdílejí své zkušenosti a seznamují účastníky s nejnovějšími trendy ze světa IT. „Naším záměrem je sdružovat IT komunity v různých lokalitách, vzájemně se vzdělávat a zůstávat s nimi i po skončení akce v kontaktu,“ popisuje smysl srazů Pavla Slaná, marketingová koordinátorka pro východní Čechy.
V loňském roce se Meetups konal v Hradci Králové hned dvakrát. Na konci května se setkání zaměřilo na svět energetiky v IT. „Během informacemi nabitého večera jsme se například dozvěděli, jak dlouho lidstvu trvalo, než se mu podařilo efektivně využívat elektřinu, jaké možnosti se otevírají s integrací umělé inteligence do elektrických sítí, nebo jak porovnávat energie a obchodovat s nimi. Několik odvážlivců také otestovalo naše speciální rotopedy a na vlastní kůži si vyzkoušeli, kolik energie je zapotřebí pro výrobu elektřiny,“ vzpomíná na loňský jarní sraz Pavla Slaná.
Připraveni na rizika a výzvy AI
Ještě úspěšnější byl druhý hradecký Meetups, který se uskutečnil na konci října. Tématem „halloweenského“ setkání byla umělá inteligence, která už více než rok rezonuje nejen IT komunitou. Setkání nazvané AI: Návrat do budoucnosti přilákalo rekordní počet účastníků. „Při přednáškách jsme se seznámili s tím, jak funguje aplikace uuBusinessChat, vytvořená společností Unicorn, probrali jsme hlavní rizikové faktory umělé inteligence a také jsme demonstrovali, jak v praxi vypadá autonomní jízda mobilního robota v terénu. A nakonec nás čekalo překvapení v podobě prezentace aplikace BeerSport,“ zmiňuje témata podzimního setkání Pavla Slaná.
Nadcházející dubnový Meetups se opět uskuteční ve východočeské metropoli, kde se na téma kyberbezpečnosti sejde v kavárně Artičok řada odborníků, mezi nimi například expert na kyberbezpečnost a rovněž autor mnoha publikací věnujících se tomuto tématu, docent hradecké univerzity, Josef Horálek. Docent Horálek se ve své přednášce zaměří na aktuální trendy v kybernetických hrozbách. Jeho prezentace poskytne odpovědi na otázky, jak bezpečná naše data v současné době jsou, jaké představují kybernetické útoky aktuální hrozby a jaké zranitelnosti útočníci nejčastěji využívají. Detailně rozebere situaci z pohledu Evropské agentury pro kybernetickou bezpečnost (ENISA), Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a také z pohledu každodenní praxe.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva