V mobilním studiu „R-stream“ přivítají aktéry sametové revoluce Michaela Kocába a Michala Horáčka, signatáře Charty 77 Daniela Kroupu, historika Jiřího Suka a řadu dalších zajímavých hostů.
„Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva oslaví Český rozhlas exkluzivní zpravodajskou rekonstrukcí významných momentů 17. listopadu 1989. Český rozhlas Radiožurnál připravil speciální sedmihodinové vysílání živě z Národní třídy v Praze, které přiblíží minutu po minutě začátek sametové revoluce. Posluchači se mohou těšit na rozhovory jak s pamětníky, tak i se současnými studenty, kteří budou mluvit o svém pohledu na tuto přelomovou událost naší historie. Součástí vysílání budou i živé vstupy reportérů o tom, jak revoluce propukla v jednotlivých krajích,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
Ve čtvrtek 17. listopadu 2022 Český rozhlas Radiožurnál přenese posluchače do Československa na podzim roku 1989 živým vysíláním od 15.00 do 22.00 hodin. Jan Pokorný s Martinem Veselovským si budou povídat přímo na pražské Národní třídě o významných listopadových událostech od 15.00 hodin s historikem Jiřím Sukem a s Ester Valtrovou, programovou ředitelkou neziskové organizace Díky, že můžem.
V 16:00 hodin moderátoři přivítají filosofa a signatáře Charty 77 Daniela Kroupu a ředitele Post Bellum Mikuláše Kroupu.
Dalšími hosty bude v 17:00 hodin tehdejší studentský vůdce a člen parlamentní komise pro dohled nad vyšetřováním 17. listopadu Václav Bartuška a zpěvačka Berenika Kohoutová, která symbolicky v 17:11 hodin zazpívá Modlitbu pro Martu.
Moderátoři v 18:00 hodin přivítají zakladatele iniciativy MOST Michaela Kocába a Michala Horáčka, v 19:00 hodin dorazí do mobilního studia na Národní třídě ředitel Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd Miroslav Vaněk a herečka Veronika Freimanová.
Na závěr živého přenosu od 20:00 hodin posluchači uslyší rozhovor s tehdejší studentkou Klárou Pospíšilovou a studentkou Matyldou Hofschnaidrovou, která bude mluvit o projektu Samet na školách, a v 21:00 hodin dostane slovo i řádová sestra Angelika, která se starala o Václava Havla na sklonku jeho života.
Více informací o projektu Znovu Národní ´89 najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva