„Přístroje pořízené v rámci projektu nám pomohou rozšířit naši spolupráci s průmyslem a zároveň udržet výzkum a vývoj v centru na špičkové úrovni,“ řekl k zahájení projektu ředitel UCEEB Lukáš Ferkl.
Hlavním účelem projektu je především rozšíření stávajících výzkumných infastruktur. Jednotlivé výzkumné aktivity univerzitního centra budou doplněny o nová zařízení umožňující podrobnější a obsáhlejší testování a výzkum v dané oblasti a zvýší tím svou možnost spolupráce s aplikační sférou nejen v rámci smluvního výzkumu, ale i také v podobně partnerské spolupráce na národních i mezinárodních grantech. Nové přístrojové vybavení pomůže rozšířit akreditace jednotlivých laboratoří a urychlit tak dosažení finálních výstupů spolupráce s aplikační sférou. Nová infrastruktura rozšíří výzkumnou kapacitu a zvýší atraktivnost UCEEB jako partnera v Evropském měřítku.
Stávající vědečtí pracovníci budou díky nové výzkumné infrastruktuře moci dále rozvíjet a rozšiřovat své výzkumné aktivity a komplexnější vybavení centra bude sloužit i k posílení výzkumných kapacit novými výzkumnými pracovníky využívajícími novou infrastrukturu, a to nejen v rámci jejich post graduálního studia, ale také v rámci práce na nových vědecko-výzkumných projektech a v rámci spolupráce na výzkumu a vývoji s aplikační sférou.
Příkladem pořizovaného vybavení je stacionární bateriové úložiště a elektromobil, čímž UCEEB doplňuje jedinečný komplexní systém Microgrid pro verifikaci chování jednotlivých komponent
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva