Úspěšný podcast Českého rozhlasu Filtr nabídne dalších pět dílů

20.11.2020 11:43 | Zprávy

Český rozhlas uvedl na začátku září desetidílný podcast Filtr zaměřený na cílovou skupinu teenagerů ve věku 12 až 15 let. Na základě kladných ohlasů přidá do konce roku ještě pět dílů, v nichž posluchačům nabídne další témata ze světa médií a sociálních sítí. Nová jedenáctá epizoda bude posluchačům k dispozici na audioportále mujRozhlas v pondělí 23. listopadu.

Úspěšný podcast Českého rozhlasu Filtr nabídne dalších pět dílů
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Novými epizodami i doprovodnými rozhovory s odborníky bude opět provázet opět Lukáš „Lukefry“ Fritscher. „Velmi nás těší dosavadní poslechovost Filtru i reakce posluchačů na jednotlivé díly. Zejména proto, že v Českém rozhlase jde o první podcast, který jsme zveřejnili pro tuto věkovou skupinu. V době, kdy se teenageři učí z domova, je Filtr může nejen bavit, ale lze jej výborně využít i pro distanční online výuku, např. v hodinách občanské či mediální výchovy,“ uvedla vedoucí projektu Filtr a šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Podle slov editora Filtru Lukáše Sapíka bylo už během psaní scénářů k prvním dílům jasné, že témat je více, než lze v deseti dílech probrat. Díky přídavku se autoři mohou podrobněji věnovat třeba chování na sociálních sítích, vlastnictví médií, nebo seznámit posluchače s některými konkrétními českými novináři. Stejně jako v prvních deseti dílech se tvůrci drží zásady, že to musí být kromě předávání důležitých informací hlavně zábava. „Příjemně mě překvapilo, kolik zpráv o Filtru každý den dostávám a jsem rád, že si spousta lidí tento podcast oblíbila a nedočkavě mi píšou, kdy už bude další díl,“ dodal moderátor a youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

Jednotlivé díly Filtru naleznou posluchači na audioportále mujRozhlas a poslechnout si je mohou rovněž prostřednictvím aplikace mujRozhlas, která umožňuje i poslech v offline režimu. K dispozici jsou rovněž bonusové rozhovory s odborníky, pracovní listy a kvízy zaměřené na konkrétní témata podcastu, které si mohou posluchači vyplnit sami, nebo v rámci distanční online výuky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdysi jste se věnovala tématu eutanazie.

Věnujete se tomu ještě? Podnikáte aktuálně nějaké kroky k jejímu uzákonění? A myslíte, že je ve sněmovně vůle to vůbec řešit? Přijde mi, že nikoliv, což je podle mě chyba, podle mě by se měla na toto téma otevřít minimálně diskuze. Děkuji. Bea

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Případ říčky Trkmanky potvrdil, že nemáme jasná pravidla pro zvládání havárií

7:01 Veřejný ochránce práv: Případ říčky Trkmanky potvrdil, že nemáme jasná pravidla pro zvládání havárií

Ani v novele vodního zákona nepřineslo Ministerstvo životního prostředí jasná pravidla pro zvládání …