„Cílem nasazení nového prvku je zefektivnit a zjednodušit komunikaci úřadu a veřejnosti a ulehčit orientaci na krajském webu,“ řekl hejtman Jan Schiller.
ÚK Bot pracuje s informacemi uvedenými na webových stránkách kraje. Pomůže s rychlou orientací, poradí, na koho se obrátit v dané problematice, usnadní hledání informací o událostech a službách, které kraj a krajský úřad nabízí, a doporučí kompetentní kontaktní osoby dle položeného dotazu. Chatbot poradí ve čtyřech jazykových mutacích – češtině, angličtině, němčině a ukrajinštině. Preferovaný jazyk si návštěvník stránek zvolí při spuštění chatbota. Každý uživatel bude mít k dispozici 20 dotazů denně. Cílem je omezit zahlcení a nekorektnosti dotazů. Pokud se dotaz nebude týkat Ústeckého kraje a krajského úřadu, chatbot na to upozorní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva