Ústecký kraj má dalších 24 elektromobilů od Skupiny ČEZ

19.01.2021 8:24 | Zprávy

V rámci Smlouvy o vzájemné spolupráci mezi ČEZ, a. s., a Ústeckým krajem se na sklonku loňského roku naplnil projekt elektromobility, a to pro domovy sociálních služeb a dětské domovy Ústeckého kraje. Celkem 24 elektromobilů a 22 dobíjecích stanic darovaných Skupinou ČEZ poslouží zejména k městské přepravě klientů i dětí do zdravotnických zařízení, k zajištění zásobování i převozu klientů i dětí na různé akce a soutěže.

Ústecký kraj má dalších 24 elektromobilů od Skupiny ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Skupina ČEZ neustále rozšiřuje spektrum aktivit a služeb v oblasti elektromobility. Poptávka firem i domácností po chytrých řešeních stále roste a my jim vycházíme vstříc komplexní nabídkou šitou na míru jejich potřebám. V rychlém tempu pokračujeme také ve výstavbě nových stanic, zejména rychlodobíjecích, kterých už v naší síti provozujeme více než dvě stě sedmdesát. Těší mě, že tato čistá forma dopravy nachází symbolicky své užití právě v tomto kraji, kde byla a je vysoká poptávka po řešeních vstřícných k životnímu prostředí. Elektromobilita má totiž potenciál právě v městských aglomeracích nebo zalidněných regionech s hustou sítí komunikací, kde je prostor pro elektrický pohon jak v individuální, tak i ve veřejné dopravě,“ uvedl generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš.

65 elektromobilů s logy ČEZ a Ústeckého kraje

Po území Ústeckého kraje začalo jezdit dalších 24 nových automobilů na elektrický pohon a rozvoj elektromobility v tomto regionu roste skokovým tempem. V předchozích dvou letech Skupina ČEZ postupně předala 19 elektromobilů sociálním ústavům a 22 vozů především pro dětské domovy. Celkem tedy Ústecký kraj provozuje již 65 elektromobilů, které slouží těm nejpotřebnějším – sociálním ústavům i dětským domovům.

„Velmi si spolupráce se skupinou ČEZ nejen v této oblasti vážím. Elektromobily využívají pro služební cesty zaměstnanci krajského úřadu již několik let. Dlouhodobě podporuje kraj i vznik nových dobíjecích stanic. Již dva roky mohou výhody elektromobilů využít pro svou náročnou práci i pracovníci v sociálních službách a ve školských zařízeních. Všechna auta byla vybrána tak, aby maximálně vyhovovala jejich potřebám,“ popsal význam spolupráce se skupinou ČEZ hejtman Jan Schiller.

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje doporučil 16 sociálních ústavů a Odbor školství, mládeže a tělovýchovy doporučil 6 dětských domovů a 2 speciální základní školy, kterým energetická společnost ČEZ darovala cekem 24 elektromobilů a 22 dobíjecích stanic. Pracovníkům v dětských domovech i v sociálních službách poslouží především k přepravě dětí a klientů do lékařských zařízení po městě, rozvozu stravy, zásobování a zajištění další nezbytné agendy.

Jednotlivým organizacím ČEZ na základě jejich požadavků daroval vozy značek Volkswagen ID.3 a Nissan eNV 200 v celkové hodnotě 25 milionů korun. Součástí předávky uživatelům byla i ukázka užívání vozidla a jeho dobíjení.

Na území Ústeckého kraje provozuje Skupina ČEZ aktuálně 26 veřejných dobíjecích stanic, z toho 18 rychlodobíjecích schopných doplnit většinu kapacity baterie elektromobilu během desítek minut. Veřejné dobíjecí stanice ČEZ jsou k dispozici např. v lokalitách Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov, Most, Teplice, Litoměřice, Trmice, Prunéřov, Ledvice, v Siřejovicích a Roudnici nad Labem u dálnice D8nebo v Hrušovanech. Většina jich je zároveň pohodlně dostupných z přilehlých významných silničních tahů.

Projekt Elektromobilita ČEZ spolupracuje s cca 50 partnery z řad automobilek, obchodních center, komerčních subjektů či radnic po celé České republice. V kategorii územních celků jde vedle Ústeckého kraje například také o Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj, z řad institucí a ministerstev jsou to zejména Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo dopravy.

Po loňských rekordních 3306 nových registracích elektromobilů překročil aktuální počet čistě elektrických vozů v České republice hranici 5 tisíc vozů. Třicítka aut na elektrický pohon tvoří vozový park projektu Elektromobilita ČEZ nebo jeho partnerů.

Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů. Odhady vývoje trhu předpokládají v průběhu několika let v ČR roční prodeje několika tisíc vozidel s elektrickým pohonem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Soutěž, která má podpořit zájem mladých o řemesla a technické obory

19:39 Hospodářská komora: Soutěž, která má podpořit zájem mladých o řemesla a technické obory

Za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka, ministra průmyslu a obchodu Lukáše…