Obě instituce v něm například počítají s organizováním společných akcí a seminářů, výměnou informací prostřednictvím webových stránek nebo propagací duševního vlastnictví zvláště v souvislosti s inovacemi a uplatňováním výzkumných a vědeckých poznatků v praxi. Především pak mezi malými a středními podniky. Součástí dohody je i vzájemná výměna odborníků.
„Podpora technického vzdělávání je jednou z priorit Ministerstva průmyslu a obchodu. Snažíme se aktivně prosadit zvýšení investic firem do vybavení škol a posilování kapacity lidských zdrojů formou zvýšených odpočtů ze základu daně z příjmů právnických osob. Klademe ale také důraz na inovační potenciál vysokých škol a s tím související transfer technologií, kde velice oceňujeme dosavadní snahy VŠTE při spolupráci s firmami,“ říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU.
„Tohoto partnerství s ministerstvem průmyslu si velmi vážíme, protože vedle praktických kroků posiluje i prestiž a význam naší Techniky, která je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku,“ uvádí rektor Marek Vochozka.
VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a nyní na ní už působí přes 3500 studentů ve čtyřech bakalářských oborech – Ekonomika podniku, Konstrukce staveb, Stavební management a Technologie dopravy a přepravy. Na jaře 2013 k nim přibude pátý bakalářský obor Strojírenství, jehož akreditaci již škola získala.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva