Veřejný ochránce práv: Výjezdní jednání petičního výboru v Brně

06.04.2018 16:42 | Zprávy

Ve středu proběhlo v sídle ombudsmana jednání petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Smyslem jednání bylo seznámení členů petičního výboru s činností ombudsmana a diskuze nad možnostmi vzájemné spolupráce.

Veřejný ochránce práv: Výjezdní jednání petičního výboru v Brně
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Petiční výbor byl na jednání informován o agendách ombudsmana a o jeho působnosti v jednotlivých oblastech. Tato témata se stala také předmětem následující debaty.

Během diskuze navrhla předsedkyně petičního výboru, profesorka Helena Válková, propojení podvýboru pro ochranu práv osob omezených na svobodě s činností ombudsmana v oblasti systematických návštěv v zařízeních, kde se nachází osoby omezené na svobodě, jako jsou například léčebny dlouhodobě nemocných.

Další návrh směřoval k technické novele zákona o veřejném ochránci práv. Předsedkyně petičního výboru zdůraznila význam spolupráce Kancelář veřejného ochránce práv na návrhu novely, protože má přímou zkušenost s dopady tohoto zákona v praxi ombudsmana. Podle Leo Luzara by se mělo jednat především o změny, které zjednoduší a zefektivní práci ombudsmana.

Ombudsmanka Anna Šabatová vyzdvihla spolupráci a dobré vztahy s ombudsmany z dalších evropských zemí. Zmínila problémy s vyplácením sociálních dávek, kterým čelí Češi žijící v Německu. Obrátila se proto na přítomné poslankyně a poslance, aby tuto otázku v souvislosti se svou návštěvou petičního výboru Bundestagu projednali s německou stranou.

V další části se debata věnovala práci orgánů sociálně-právní ochrany dětí, jejichž činnost ombudsman dlouhodobě monitoruje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Centrum dopravního výzkumu: EU by měla stanovit nové standardy pro elektrokoloběžky

19:39 Centrum dopravního výzkumu: EU by měla stanovit nové standardy pro elektrokoloběžky

Nová zpráva, kterou dnes zveřejnila Evropská rada pro bezpečnost dopravy, vyzývá k vypracování povin…