Veřejný ochránce práv: Výjezdní jednání petičního výboru v Brně

06.04.2018 16:42 | Zprávy

Ve středu proběhlo v sídle ombudsmana jednání petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Smyslem jednání bylo seznámení členů petičního výboru s činností ombudsmana a diskuze nad možnostmi vzájemné spolupráce.

Veřejný ochránce práv: Výjezdní jednání petičního výboru v Brně
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Petiční výbor byl na jednání informován o agendách ombudsmana a o jeho působnosti v jednotlivých oblastech. Tato témata se stala také předmětem následující debaty.

Během diskuze navrhla předsedkyně petičního výboru, profesorka Helena Válková, propojení podvýboru pro ochranu práv osob omezených na svobodě s činností ombudsmana v oblasti systematických návštěv v zařízeních, kde se nachází osoby omezené na svobodě, jako jsou například léčebny dlouhodobě nemocných.

Další návrh směřoval k technické novele zákona o veřejném ochránci práv. Předsedkyně petičního výboru zdůraznila význam spolupráce Kancelář veřejného ochránce práv na návrhu novely, protože má přímou zkušenost s dopady tohoto zákona v praxi ombudsmana. Podle Leo Luzara by se mělo jednat především o změny, které zjednoduší a zefektivní práci ombudsmana.

Ombudsmanka Anna Šabatová vyzdvihla spolupráci a dobré vztahy s ombudsmany z dalších evropských zemí. Zmínila problémy s vyplácením sociálních dávek, kterým čelí Češi žijící v Německu. Obrátila se proto na přítomné poslankyně a poslance, aby tuto otázku v souvislosti se svou návštěvou petičního výboru Bundestagu projednali s německou stranou.

V další části se debata věnovala práci orgánů sociálně-právní ochrany dětí, jejichž činnost ombudsman dlouhodobě monitoruje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipensko: V sobotu se otevírá ikonický Vítkův Hrádek s novou vyhlídkovou plošinou

7:23 Lipensko: V sobotu se otevírá ikonický Vítkův Hrádek s novou vyhlídkovou plošinou

Vítkův Hrádek se po třech měsících znovu otevře pro veřejnost, po patnácti měsících se navíc turisté…