Vězeňská služba: Historicky první Oficiální setkání s Hradní stráží

16.08.2022 19:43 | Tisková zpráva

Velitel Hradní stráže plk. Jaroslav Ackermann přijal pozvání generála Michailidise, který tak měl možnost na své domovské půdě Ackermannovi poděkovat za dosavadní podporu i pomoc vězeňské službě.

Vězeňská služba: Historicky první Oficiální setkání s Hradní stráží
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Představitelé obou sborů se shodli na potřebě rozvíjet a prohlubovat vzájemnou spolupráci v oblasti praktického výkonu strážní služby, praktického výcviku a zdokonalování odborné způsobilosti příslušníků, organizování a zajišťování vojenských poct, zabezpečení protokolárních a reprezentačních aktivit, služební kynologie, či získávání a rozvíjení inovativních znalostí a metod.

Vzájemná spolupráce obou sborů je již dlouhodobá, a to především mezi Hradní stráží a Čestnou jednotkou Vězeňské služby ČR. Od roku 2019 se příslušníci Čestné jednotky Vězeňské služby ČR účastní cvičení přímo v prostorách Hradní stráže.

Hradní stráž zase bude moci oficiálně využívat prostory střelnice ve Věznici Stráž pod Ralskem, která je v současné době nejmodernější střelnicí ve Vězeňské službě ČR. Je postavena jako tzv. střelecký tunel, je plně kryta a je zde tedy možný celoroční provoz za každého počasí. Vzájemná spolupráce vězeňské služby a Hradní stráže je plánovaná i v oblasti služební kynologie.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Koten byl položen dotaz

Nezávislost

Myslíte, že je šance, že se vymaníme ze závislosti na jiných? Proč bychom měli být věčně závislí na Rusku nebo USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna v roce 2024 dosáhla rekordního obratu ve výši 602 mil. Kč

19:28 Pražská strojírna v roce 2024 dosáhla rekordního obratu ve výši 602 mil. Kč

Nasazení prvního robota, uvedení nového typu tramvajových obručí do zkušebního provozu, rekonstrukce…