„Považuji za velmi přínosné, že se kniha nezabývá jen právní úpravou a historií, ale nabízí též statistiky a konkrétní informace o fungování českého vězeňství. Nad rámec toho se z ní lze dozvědět např. o skutečném životě ve vězení, o budovách věznic či o možnostech zlepšení našeho vězeňství. Závěrečné teze pak pro nás mohou být vodítkem, jak k četbě knihy a k tématu vězeňství přistupovat – jde totiž o to na základě dostatku znalostí, sdílených zkušeností a argumentů učinit naše vězeňství lepším, tedy efektivnějším i humánnějším,“ – uvedla v úvodním slově monografie soudkyně Evropského soudu pro lidská práva Kateřina Šimáčková.
Monografie představuje teoretické a praktické poznatky o vězeňství. Rozebírá základní oblasti vězeňství, aby nabídla rozšířený vhled pro ty, kteří se zajímají o danou problematiku v českém prostředí. Kniha je přizpůsobena širokému okruhu čtenářů, přičemž primárně cílí na nové pracovníky ve vězeňství, studenty, sociální pracovníky, soudce, státní zástupce i laickou veřejnost. Zároveň text nabízí mnohé i těm, kteří se sice v určitých oblastech vězeňství pohybují dlouhodobě, ale zároveň se nemusí plně orientovat v teoretickém a zahraničním diskurzu nebo v oblastech vězeňství, kterým se primárně nevěnují.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva