Dynamická exkurze trvá hodinu a na účastníky čekají unikátní pokusy, praktické ukázky, zábavné soutěže nebo i videa ze zákulisí nestřeženějších míst jaderných elektráren. Exkurze je zdarma a běží každý pracovní den. Celkem energetici připravili pro školy a veřejnost 245 termínů. Zájemci se mohou registrovat na www.virtualnevelektrarne.cz.
Proč nosí v jaderných elektrárnách žluté kombinézy? Kolik nožiček má chladicí věž? A jak dlouhý je list větrné elektrárny? To jsou jen příklady zajímavostí, které zazní během hodinové prohlídky vysílané z moderního virtuální studia. ČEZ tak ještě rozšiřuje program, který žákům a veřejnosti nabízí od konce loňského roku. A zájem překvapil i samotné energetiky. Za pět měsíců se do elektráren Skupiny ČEZ virtuálně podívalo už přes 31 tisíc návštěvníků. „Zájem a pozitivní ohlasy nás přivedly na myšlenku posunout hranice ještě o kousek dál. Výsledkem je program, který je ještě rozmanitější, interaktivnější a zábavnější. Těší nás, že touto cestou pomáháme studentům i učitelům zpestřit distanční výuku a umožnit lidem alespoň virtuálně cestovat,“ vysvětluje vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.
Špičková technika interaktivního TV studia umožňuje propojit unikátní 3D modely, animace a videa ze zákulisí. Další novinkou jsou fyzikální pokusy, unikátní rekvizity dovezené přímo z elektráren nebo soutěže o ceny. „Hosté se s námi podívají i tam, kam se při běžných exkurzích nedostanou. Hravou a názornou formou jim ukážeme, jak se rodí bezemisní energie a kam se ubírá moderní energetika 21. století. Doufám, že v létě budeme moci naše infocentra a elektrárny znovu otevřít, aby si u nás naši virtuální návštěvníci získané znalosti ověřili. On-line prohlídky ale v určité podobě plánujeme zachovat i nadále,“ říká Kateřina Bartůšková.
Účast na prohlídkách bezemisních elektráren si zájemci zajistí na webu www.virtualnevelektrarne.cz. On-line přenos z televizního studia bude probíhat až do konce školního roku. Na každý všední den je vypsáno až 8 termínů hodinových exkurzí – dopoledne pro školy, odpoledne i pro veřejnost. Připojení probíhá přes platformu MS Teams. Všechny exkurze jsou zdarma.
Projekt „Virtuálně v elektrárně“ doplňuje pestrou nabídku vzdělávacích aktivit, které Skupina ČEZ nabízí dětem i učitelům navzdory epidemii. V on-line prostředí například pokračují interaktivní besedy Energie – budoucnost lidstva, týdně také přibývají novinky a zajímavosti na vzdělávacím portálu www.svetenergie.cz
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva