Zástupci zemí Visegrádské skupiny v rozšířeném formátu jednali o budoucnosti kohezní politiky po roce 2020

16.01.2016 21:10 | Zprávy

Představitelé zemí Visegrádské skupiny (V4) dnes na pozvání ministerstva pro místní rozvoj jednali v Praze. Cílem setkání bylo sdílení postojů České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska společně se zástupci Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska k budoucnosti evropských fondů po roce 2020. Kohezní politika je jedním z klíčových témat celé Evropské unie.

Zástupci zemí Visegrádské skupiny v rozšířeném formátu jednali o budoucnosti kohezní politiky po roce 2020
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU

 „Cílem dnešního jednání bylo především dohodnout se na společném postoji koalice V4+4, který by bylo možné prosazovat na celoevropské úrovni právě nyní, kdy diskuse o podobě budoucí kohezní politiky v rámci Evropy začínají. Tyto debaty jsou velmi důležité i v kontextu na tento rok plánované revize Víceletého finančního rámce EU. Dále jsme se věnovali vybraným prvkům strategického řízení a zjednodušování evropských fondů. To jsou témata, kterým je třeba se věnovat průběžně,“ řekla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

Česká republika, která v současnosti předsedá zemím Visegrádské skupiny, pořádá 25. a 26. ledna 2016 setkání ministrů zemí V4, s účastí Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska. Hlavním cílem tohoto setkání bude diskuze o cílech, roli a možných modelech kohezní politiky po roce 2020. Na setkání ministrů navazuje odborná konference Strategické řízení ESI fondů.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Marek Benda byl položen dotaz

Umíte si představit sebe jako pracujícího v průmyslu či zemědělství?

Vnímám Vás jako syna svého otce, od školy zabydleného v politice a parlamentu. Uměl byste přežít jako pracující v průmyslu nebo zemědělství. Umíte opustit bublinu parlamentních či senátních poslanců? Proč neinicujete odbourání výhod poslanců - viz poslanci za 1. republiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlci se letos rozmnožili ve většině oblastí, které Hnutí DUHA Šelmy sleduje

22:03 Vlci se letos rozmnožili ve většině oblastí, které Hnutí DUHA Šelmy sleduje

Na základě průběžných dat z monitoringu Hnutí DUHA Šelmy se vlci úspěšně rozmnožují ve většině vybra…