dTest: Co dělat, když vám dopravce poškodí zásilku

29.06.2021 12:08 | Zprávy

Nakupování zboží přes internet je čím dál rozšířenější. Kromě zjevných výhod, jako je úspora času a mnohdy i peněz, však s sebou přináší i riziko poškození zboží při přepravě. Co dělat v případě, že vám zakoupený výrobek dojde poškozený? Jak správně zabalit a poslat věc, kterou jste prodali na některém z internetových tržišť? A vyřeší možný problém při zasílání snadno rozbitných věcí režim „křehké“ nebo pojištění?

dTest: Co dělat, když vám dopravce poškodí zásilku
Foto: dTest
Popisek: dTest

Pokud jste si objednali zboží a přepravu zajistil prodejce, odpovídá za stav zakoupeného výrobku až do okamžiku, kdy jej převezmete. Proto i poškození způsobené dopravcem jde na vrub prodejce. Prohlášení, že balík přišel nepoškozený, které podepisujete při jeho převzetí, přitom potvrzuje jen nepoškozenost vnějšího obalu. Z jeho perfektního stavu nelze vyvozovat, že stejně je na tom i obsah balíku. Ovšem zjevně poškozený balík je vhodné nepřebírat.

Otevřete-li doma balík a zjistíte, že zboží je poškozené, měli byste o tom prodejce informovat co nejdříve, aby případně mohl požadovat náhradu škody po dopravci. „Jinak se vystavujete riziku, že budete třeba i jen částečně nést odpovědnost za škodu, která prodejci vznikne vaší nečinností,“ upozorňuje Eduarda Hekšová, ředitelka spotřebitelské organizace dTest. A dodává: „Pro prodejce byste měli stav zboží zdokumentovat například fotografiemi. Někteří lidé dokonce pořizují videozáznam převzetí zboží, včetně celého rozbalování.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co říkáte na to, s čím OPĚT přichází vaši bývalí spojenci?

Český rozhlas upozornil na to, že resorty MV a MPO, vedené ministry za STAN, přišly s návrhem novely “šmírovací” legislativy. Od poloviny roku 2025 se mají sbírat nejen údaje o tom, že byl uživatel na internetu (tj.odkud) a jak dlouho, ale i “cílové” IP adresy. A jste se STAN za jedno, co se týká to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha iniciovala úpravy zákona o silniční dopravě

11:28 MHMP: Praha iniciovala úpravy zákona o silniční dopravě

Hlavní město vyjednalo a prosadilo některé návrhy do novely zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopra…