Heger slibuje vyšší platy, ale nemocnice nemají ani na ty současné

26.01.2012 21:32 | Zprávy

Vláda slíbila nárůst platů lékařů o 6,25 procenta. Odboráři se však obávají, že ředitelé nemocnic utratí peníze za provoz a lékaři přijdou zkrátka. Šéf lékařských odborů Martin Engel usiluje o to, aby zvýšení platů bylo centrální a nerozhodovalo se v jednotlivých nemocnicích. O platech chtějí jednat s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem a s premiérem Petrem Nečasem.

Heger slibuje vyšší platy, ale nemocnice nemají ani na ty současné
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto

Odbory rozeslaly po republice dotazníky, ve kterých zjišťují, kolik dostali lékaři v nemocnicích přidáno. Výsledky chtějí vyhodnotit na poradě, které se zúčastní i Leoš Heger. „Do té doby bychom se velice rádi setkali s panem premiérem, abychom se od něj dozvěděli, jakým způsobem se situace bude řešit, pokud by lidé peníze skutečně nedostali,“ řekla iDNES.cz předsedkyně odborů Dagmar Žitníková. Podle dosavadních výsledků, 80 procentům nemocnic nestouply příjmy natolik, aby mohly zvýšit plat lékařům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…