Po lékařích dostali výjimku na elektronickou komunikaci i živnostníci

13.09.2013 22:45 | Zprávy

Povinnost osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) podávat České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) formuláře pouze elektronicky, která měla platit od začátku roku 2014, se o rok odložila. Na výjimce se dohodl ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem.

Po lékařích dostali výjimku na elektronickou komunikaci i živnostníci
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Sdělila to v pátek mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Lékaři už dříve dostali u neschopenek výjimku o rok delší. "Zejména malí živnostníci, kteří jsou věčně v terénu, nemusí být v současné době na elektronickou komunikaci s Českou správou sociálního zabezpečení připraveni. Rozumím tedy tomu, že řada z nich dnes volá po odložení či dokonce zrušení této zákonné povinnosti. Pro případné zrušení by se ale musel měnit zákon, což v současné době není reálné. Proto ČSSZ zvolila možnost zákonné výjimky," uvedl Koníček.

Na odkladu používat výhradně elektronickou komunikaci s ČSSZ se tento týden s ministrem dohodla i Česká lékařská komora. Lékaři tak budou povinni vystavovat pouze elektronické neschopenky až za dva roky.

"Roční výjimkou z elektronické komunikace pro OSVČ a dvouletou pro lékaře, co se týče neschopenek, kterou jsme udělili dříve, v žádném případě nerezignujeme na elektronickou komunikaci jako takovou, jde o dočasná opatření," dodal Kahoun.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

zloba

souhlasím s vámi, že někteří lidé dokáží být opravdu zlý. Nemyslíte ale, že za to můžete i vy politici? Vždyť se kolikrát stačí podívat, jak se vzájemně urážíte vy, a to by jeden čekal, že budete na úrovni. A k té pomoci, je to od vás hezké, ale možná by stálo za to to nevyužít pro svůj prospěch. Kd...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…