"Vzhledem k tomu, že mu ho posíláme už potřetí, tak pokud by to nepřevzal tentokrát, museli bychom to posílat přes policii,“ řekl deníku Právo soudce Jan Šott.
Pokud se totiž rozsudek týká trestní věci, není možná tzv. fikce doručení, kdy se po dvou neúspěšných pokusech o doručení vhodí adresátu do schránky oznámení o uložení zásilky na poště. Pokud si ji do deseti dnů dotyčný nevyzvedne, i tak je dokument považován za doručený.
Bárta se prý nevyhýbá úmyslně
Protože rozsudek lze předat výhradně do vlastních rukou, nemůže soudce Šott předat spis Městskému soudu v Praze, který má kauzu projednat v odvolacím řízení. "Náhradní doručení je vyloučeno a je potřeba nějakým způsobem obviněného zastihnout a skutečně mu to do těch rukou předat," potvrdil prezident Soudcovské unie České republiky Tomáš Lichovník. Dodal ještě, že soudce může požádat o pomoc policii, pokud má podezření, že obviněný nechce převzít rozsudek úmyslně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr