„Chceme lépe vysvětlovat práci kraje, tentokrát ale v opačné poloze, protože jsme v opozici, ale hlavně vysvětlovat práci vlády. To, co bylo kamenem úrazu v kampani 2008, bylo to, že dobré věci, které zavedla Topolánkova vláda a z nichž následující roky těžila spousta živnostníků, drobných podnikatelů, ale i občanů, kteří začali platit nižší daně, dostávali různé úlevy, nebyly dostatečně dobře vysvětleny,“ vysvětlil Drobil.
Podle svých slov by místopředseda ODS nepovažoval za úspěch výhru v jediném kraji, přestože by to bylo víc, než má jeho strana teď. Odmítá, že by měla ODS ztrácet voliče kvůli zvyšování daní – zvláště té milionářské. „Řekl jsem, že jsme šli na jednání s partnery, kteří chtěli třetí daňové pásmo, zrušit daňové paušály, zvýšit korporátní daně. V podstatě jsme všechno toto ubránili. Solidární příspěvek není další pásmo daně z příjmu fyzických osob, ať se to někomu líbí nebo ne. Je to situace, která reflektuje na opačné straně přímky situaci našich důchodců,“ vysvětlil Drobil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh