Konec svátosti Michálka? Zkušený novinář naplno rozmázl jeho studijní problém

29.03.2014 17:53 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH Debata o fiskálním paktu v pondělních Událostech, komentářích a pasivní role moderátora zaujala v uplynulém týdnu mediálního odborníka Petra Žantovského. Kromě toho nachází analogii v údajné korupci při armádních zakázkách s prohranou arbitráží o televizi Nova a poukazuje na pád svatého senátora Libora Michálka do močálu.

Konec svátosti Michálka? Zkušený novinář naplno rozmázl jeho studijní problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Michálek hlasoval pro

Hned v úvodu tohoto týdne zaujaly Petra Žantovského pondělní Události, komentáře ČT24, v nichž byli hosty moderátora Lukáše Dolanského ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. „Hovořilo se na téma fiskálního paktu a jak se dalo čekat, pan Mládek naši účast v něm schvaloval a hájil, zatímco pan Stanjura mu oponoval. Ani jeden z hostů, natož pan Dolanský, jehož to byla prvotní povinnost, neřekl, v čem fiskální pakt spočívá,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální odborník Petr Žantovský.

Od ministra z ČSSD jsme slyšeli, že je dobré být ve fiskálním paktu. „Tvrdil, že je dobré tím demonstrovat naši účast v Evropě a – jak se říkávalo za komunistů – naše pevné a nerozborné spojenectví s bratrskými socialistickými, dnes tedy s eurounijními státy. Ta frazeologie je velice podobná. Ne náhodou Rusové říkají Evropské unii evrosajuz, to je přesné. Ale ten rozhovor neřekl vlastně vůbec nic, jak už to bývá u rozhovorů, kde předmětem je docela expertní téma,“ podotýká Petr Žantovský pro ParlamentníListy.cz.

Fiskální pakt připomíná Radu vzájemné hospodářské pomoci

Předseda poslaneckého klubu ODS možná o podstatě fiskálního paktu nemluvil proto, že nedostal moc prostoru. „Také pan Mládek jistě ví, co je podstatou fiskálního paktu, ale zase se mu nehodí do krámu to říkat otevřeně. Oba tak používali různé frazeologie, tak bych to doplnil za ně. Prapodstata fiskálního paktu je v tom, že státy sestaví své rozpočty již v období březen, duben, předloží je do Bruselu. Tam je prozkoumá příslušný orgán Evropské komise a buďto je schválí, nebo uvede výhrady a přiměje ten jednotlivý stát, toho ministra financí, v našem případě pana Babiše, aby tam zapracoval změny,“ vysvětluje mediální odborník.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…