„Důležité právo na ochranu duševního vlastnictví je ve smlouvě zastíněno možnými hrozbami pro občanská práva a internetové svobody,“ řekl David Martin, zpravodaj Evropského parlamentu k ACTA.
Socialisté a demokraté se shodli na tom, že je potřeba bojovat proti padělání zboží a je třeba vylepšit regulaci digitálního prostředí. Ovšem tyto dvě věci musí být oddělené a zásahy do jejich fungování musí být zcela transparentní. „Evropský parlament nemá pravomoc změnit znění dohody ACTA. Jediné odpovědné rozhodnutí, které můžeme učinit, je proto dohodu odmítnout,“ říká europoslanec Pavel Poc (ČSSD).
O osudu smlouvy ACTA, která má mimo jiné regulovat internet, bude napřed v Bruselu do konce května hlasovat parlamentní výbor pro mezinárodní obchod. Plenární zasedání Parlamentu má říci smlouvě ACTA konečné slovo do začátku léta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavelpoc.cz