Rebelie v KSČM. Na vedení strany útočí radikální Ostrava

26.10.2011 8:16 | Zprávy

Členové jedné ze základních organizací KSČM v Ostravě, která si dala přízvisko "revoluční", vyzvali politiky odpovědné za neuskutečněný prodej sídla strany k odchodu z funkcí. A pokud jsou také poslanci, aby dali straně plat a nechali si jen životní minimum.

Rebelie v KSČM. Na vedení strany útočí radikální Ostrava
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

Odbojní komunisté tak reagují na rozhodnutí odvolacího soudu z 12. října, podle kterého má KSČM zaplatit pokutu 40 milionů korun italské firmě Poste Re za odstoupení od prodeje. Píše to ve svém dnešním vydání deník Právo.

Viníky odhalím, slibuje Filip

"Členové výboru RZO 1083 jednomyslně dospěli k názoru, že postup zodpovědných funkcionářů KSČM neodpovídal a neodpovídá principům vnitrostranické demokracie, hrubě poškodil a škodí KSČM jak po ekonomické stránce, tak i morálně a v konečných důsledcích i celospolečensky," napsali vedení strany revoluční komunisté.

Předseda strany Vojtěch Filip listu řekl, že je o výzvě informován a hodlá na ni odpovědět. Plánuje také zveřejnit jména stranických funkcionářů, kteří jsou za neuskutečněný obchod zodpovědní. "V každém případě zveřejním aktéry tehdejší transakce z roku 2005. A musím říci, že aktérem toho podpisu není ani Miroslav Grebeníček, ani Vojtěch Filip," řekl předseda strany.

Komunisté chtěli za předsednictví Miroslava Grebeníčka prodat sídlo v ulici Politických vězňů nedaleko Václavského náměstí a vybudovat si nové ve Vysočanech. Uzavřeli proto s Poste Re smlouvu o smlouvě budoucí, ze které vyplývala povinnost uzavřít smlouvu o prodeji a také smluvní pokuta. Cena, za kterou strana nabídla sídlo italské firmě, činila 410 milionů korun. Firma dokonce zaplatila v roce 2005 KSČM první zálohu 40 milionů korun. Komunisté si ale prodej rozmysleli a zálohu vrátili. Dospěli totiž k názoru, že cena je pro stranu nevýhodná, za podobnou nemovitost v lukrativní části hlavního města by podle odborníků mohli získat daleko víc peněz.

Své sídlo v ulici Politických vězňů komunisté koupili od Českých drah po listopadu 1989. Podle neoficiálních informací za budovu zaplatili 50 milionů korun. Ministerstvo financí později prodej napadlo u soudu, KSČM ale vleklý spor vyhrála.

Související:¨

Za zrušení smlouvy o prodeji sídla zaplatí KSČM 40 milionů

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Centrum dopravního výzkumu: Testování technologií pro bezpečnější dopravu

7:31 Centrum dopravního výzkumu: Testování technologií pro bezpečnější dopravu

Na brněnském výstavišti vznikla nová inovační platforma BVV Living Lab, zaměřená na testování a vývo…