Slavný právník dál pomlouvá Hrad: Vynesl, co zlého dostal za úkol

14.05.2013 12:41 | Zprávy

Hradní právník Pavel Hasenkopf vstoupil ve veřejnou známost především svým vystupováním v kauze autorství prezidentské amnestie, kdy se bránil tvrzení hradního kancléře Vratislava Mynáře, že byl jejím autorem a na svůj Facebook postupně vkládal dokumenty, dokládající skutečný příběh amnestie.

Slavný právník dál pomlouvá Hrad: Vynesl, co zlého dostal za úkol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman končí svou řeč prohlášením, že bude sněmovnu navštěvovat častěji

Naposledy na svém profilu ostře zkritizoval kancléře Mynáře, který prý není kompetentní řídit jakýkoliv úřad. Nyní se pustil do celé prezidentské kanceláře. Okomentoval totiž text z webu Aktuálně.cz, který popisoval schůzku prezidenta Miloše Zemana s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem. Ministr v něm mluvil o tom, že se s prezidentem shodli, že je třeba zvyšovat efektivitu zdravotnictví.

To Hasenkopfa pobavilo, neboť prý pár dní předtím, než vypukla „amnestijní kauza“, která ukončila jeho působení na Hradě, řešil prý jeden zdravotnický problém. K prezidentovi se totiž dostala petice občanů proti sloučení VFN a revmatologického ústavu. Podepsána byla asi pěti tisícovkami občanů a 142 zaměstnanci. Tento malý ústav má podle Hasenkopfa zisk přes pět milionů, zatímco nemocnice je beznadějně v červených číslech.

Sloučením, které plánuje vláda, by se ušetřilo deset pracovních úvazků, ale současně by se zlikvidoval výzkum v oboru revmatologie. Jenže z hlediska „efektivity“ to vypadá líbivě, proto se Hrad rozhodl petici proti sloučení zavrhnout. „Těsně než začala kauza 'autor amnestie', jsem dostal pokyn nějak těm petentům zdvořile odpovědět (čti: vykašlat se na ně),“ popisuje hradní právník.

Místo toho prý doporučil pozvat si na kobereček ministra Hegera a vysvětlit mu, že takový postup je nesmyslný. Vzhledem k tomu, jak si prezident Zeman s ministrem notovali v nezbytnosti efektivity, má prý pocit, že jeho názor v prezidentské kanceláři nebyl akceptován.

„Teď si říkám, jaký je vlastně rozdíl mezi Leošem Hegerem a Milošem Zemanem,“ přemítá právník.

Co psal Hasenkopf na Facebooku:

Hlavně že má Zeman na stole petici cca 5.000 pacientů a 142 zaměstnanců proti sloučení revmatologického ústavu s VFN.

VFN je v červených číslech, má 1536 lůžek a 736 lékařů.

Revmatologický ústav má 50 lůžek, 33 lékařů, hospodářský výsledek 5,79 mil. Kč.

Sloučením chce vláda ušetřit 10 (slovy: DESET) pracovních úvazků, chce uspořit 15 - 20 milionů ročně (?).

Populismus největší.

Těsně než začala kauza "autor amnestie" jsem dostal pokyn nějak těm petentům zdvořile odpovědět (čti: vykašlat se na ně). Místo toho jsem doporučil pozvat si na kobereček ministra Hegera a vysvětlit mu, co se stane, když se velká instituce v červených číslech sloučí s mrňavou institucí s dlouhodobě vynikajícím hospodářským výsledkem ... A že sice zachová počet lůžek, ale současně zničí výzkum v oboru revmatologie.

Teď si říkám, jaký je vlastně rozdíl mezi Leošem Hegerem a Milošem Zemanem ... ... ...


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Podrývají naši demokracii lživou propagandou a falešnými sliby

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, považujete se za demokraty. Přijde vám ale demokratické a také nějak prospěšné, když haníte všechny, kteří mají jiný názor než vy? Mám také dojem, že tato vláda se s těmi, co mají jiný názor vůbec nebaví, jen je onálepkuje. To myslíte, že je ta cesta, jak čelit pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ve věci klimatické žaloby

7:14 Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ve věci klimatické žaloby

Nejvyšší správní soud dnes vydal rozsudek týkající se tzv. klimatické žaloby. Tu podaly zapsaný spol…