Kromě něj se na slavnostní události objevil i ministr zahraničí Mikuláš Dzurinda nebo ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská. Kromě nich i několik poslanců nebo regionálních politiků, celková účast ale byla mnohem slabší než v České republice.
Související: Začněme u sebe, burcoval Klaus v projevu celý národ
Shromáždění se konalo u sochy Tomáše Garrigua Masaryka, prvního československého prezidenta, kde se zpívala i původní hymna. Někteří řečníci také požadovali, aby se 28. říjen stal státním svátkem výměnou za zrušení svátku přijetí slovenské ústavy, kterou schválili 1. září 1992.
Výročí zaznamenal ale i slovenský tisk. "Češi si 28. říjen nechali jako státní svátek, u nás je jen památným dnem. Volat po jeho 'povýšení' je v zemi, kde je volných 15 dní do roku, asi nesmysl. Stále má však smysl připomínat si, že v ten den v roce 1918 vznikla svobodná a demokratická republika, v které se zaostalé Slovensko začalo měnit v moderní zemi," napsal deník Sme.
Čtěte více:
- Klaus ocení 28. října znalce Shakespeara Martina Hilského
- Klaus vyznamenal 21 lidí. Tři veteráni mají propůjčen Řád Bílého lva
- Bohdalová zase nedostala vyznamenání od Klause, stěžuje si bulvár
Kompletní projev prezidenta Václava Klause ČTĚTE ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan