O náklady se rozdělí Praha a Bratislava; česká strana svou část spočetla podle informací ČTK až na 2,5 milionu z peněz ministerstev obrany a zdravotnictví. "Vše bude hrazeno z rozpočtových kapitol a zejména slovenskou stranou," uvedl zdroj.
Slovenská vláda jde odlišnou cestou
Na Slovensku dalo výpověď původně přes 2000 lékařů, část jich výpověď stáhla, ve středu jich bylo ve výpovědi ještě 1200 z celkových asi 7000. Kritický stav je podle informací české vlády ve čtyřech nemocnicích, asi 16 z 90 je ohrožených, ale fungují. I když slovenská vláda vyhlásila kvůli situaci nouzový stav a lékaři měli povinně přijít do práce, část z nich ve čtvrtek zůstala i tak doma.
Slovensko řeší situaci s výpověďmi lékařů zatím odlišně než Česko, kde vláda na jaře protestujícím lékařům ustoupila a v memorandu jim slíbila výrazný růst platů. Lékaři pak výpovědi stáhli a v nemocnicích zůstali. Heger nechtěl zatím komentovat odlišný postup obou vlád. Další kolo jednání na Slovensku v noci na čtvrtek opět ztroskotalo v otázce mezd.
Související:
Kdo jde na Slovensko, je ubožák. Varování lékařům z vysokých míst
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp