Obhájce Petra Kotta a Kateřiny Pancové z Rathovy kauzy si nemyslí, že by v naší zemi byly nějak dramaticky zkorumpovanější poměry, než jinde. „Nová doba přinesla nové trestné činy, a s těmi je vždycky problém,“ popisuje ve velkém rozhovoru pro magazín Týden. „Policie se je musí naučit vyšetřovat, soudy se s tím musí naučit vypořádat,“ myslí si Sokol. Teď se rozmohly dotace z Evropské unie, a policisté se musí naučit, jak se vypořádávat s podvody, které jsou s nimi spojené.
Navíc jsou podle něj některé kauzy až příliš démonizovány - a jako příklad uvádí vyšetřování opilecké autonehody vlivného podnikatele Romana Janouška. „To, že se někdo ožere, sedne za volant, někam to narve a někoho zmrzačí - to je přece dnes a denně,“ myslí si.
V kauze Rathovy skupiny ocenil, že jeho klienti Kott a Pancová si odpustili veřejná vystoupení, kterými opepřuje své vyšetřování bývalý středočeský hejtman. Jeho výroky o Kubiceho chobotnici mu přijdou přehnané, ale chápe, že v situaci, kdy bojuje o vše, může obviněný tuto strategii zaujmout. Není to prý nic neobvyklého. „Těch lidí, co se zmítají a křičí: Já jsem nevinej, vy jste fašisti, těch je spousta,“ ujišťuje advokát.
Jako právní zástupce se v minulých dnech nejvíce zabýval žádostmi svých klientů o propuštění z vazby. Podle něj ani u Ratha, ani u Kotta s Pancovou neexistuje důvod, proč by měli být nadále vazebně stíháni. V úvahu prý nepřipadá ani útěk, ani pokračování v trestné činnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav