,,Cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí." Napsal známý glosátor a mluvil i o koncentráku

15.02.2018 6:40 | Zprávy

Exministr za ODS Miroslav Macek se na svém webu Viditelny-Macek.cz vyjádřil k romským spoluobčanům. Využil k tomu Cervantesovu novelu Cikánečka. Kromě toho napsal pár slov také k táboru v Letech.

,,Cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí." Napsal známý glosátor a mluvil i o koncentráku
Foto: Max
Popisek: Památník v Mirovicích, hřbitov zemřelých z tábora v Letech u Písku

„Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt,“ cituje Macek novelu.

Cervantes podle něj velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi. „Vzpamatujme se, dokud je čas!“ poznamenal Macek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Robert Králíček byl položen dotaz

Lze migrační pakt jednoduše odmítnout?

Vy tvrdíte, že to ANO po volbách udělá, ale není to tak, že pak za odmítnutí každé migranta tvrdě zaplatíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…