„Demisi, demisi, demisi!“ Křik a pískot na Václaváku. Proti Fialovi přišly desítky tisíc lidí

03.09.2022 14:14 | Reportáž

Na Václavském náměstí v Praze odstartovala před druhou hodinou odpoledne mohutná akce. Tisíce lidí z plných plic požadují demisi vlády. A to byl teprve začátek. Tisíce hlasů toho požadují ještě mnohem víc. Podle informací policie bylo kolem 14. hodiny na místě až 50 tisíc lidí, o půl hodiny později odhad navýšila dokonce na 70 tisíc.

„Demisi, demisi, demisi!“ Křik a pískot na Václaváku. Proti Fialovi přišly desítky tisíc lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě.

Před druhou hodinou odpoledne odstartovala na Václavském náměstí v Praze protestní akce nazvaná Česká republika na 1. místě. Název se shoduje s předvolebním heslem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Mezi podporovateli akce jsou také poslanec SPD Jiří Kobza, europoslanec SPD generál Hynek Blaško a další poslanec SPD Jaroslav Foldyna.

Václavské náměstí se začalo zaplňovat už po poledni. V čase začátku demonstrace ve 14:00 se na místě podle Policie ČR nacházelo asi 50 tisíc lidí. O půl hodiny později svůj odhad navýšila na 70 tisíc lidí.

Na internetu uvedli pořadatelé akci stručně.

„My, občané s různými názory, politici z ‚konkurenčních‘ politických stran a hnutí i aktivisté z různých spolků a organizací jsme došli k názoru, že nadešel nejvyšší čas se SPOJIT a společně bojovat o budoucnost naší země!“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proč nejsou demonstrace. Rakušane, rezignuj.“ Umělci k tragickému konci Šimůnkové

20:15 „Proč nejsou demonstrace. Rakušane, rezignuj.“ Umělci k tragickému konci Šimůnkové

„Byla završena strašná tragédie jedné rodiny. To, jak se k ní i k dalším pozůstalým po obětech „stát…