Březina o sobě v roce 2014 například odhalil, že nerad pracuje s počítačem a „nesnáší Facebook“. A mladým lidem vysvětluje, že pokud na klíně budou chovat Facebook, tak nebudou mít děti. A vyjádřil pochybnost, zda ti, kdo pořád sledují sociální sítě, vůbec vědí, jak se děti dělají.
Také složil poklonu schopnostem Miloše Zemana si zapamatovat a přednést projev, ale dodal, že často nesouhlasí s tím, co v takovém projevu zazní.
Poznamenal, že jeho přístup je poznamenán tím, že řídí výrobní firmu, což je ve světě bohužel výjimka. „Ve světě úředníků, politiků, humanistů, sociologů, poradců, bankéřů, obchodníků, právníků a (nezastřelte mě) pedagogů, a tak dál,“ objasnil, co tím myslel, a uvedl, že patří k patnácti procentům české populace, které něco vyrábí a dokonce i exportuje. Také podotkl, že daní v Česku a přispívá do státního rozpočtu, zatímco výše jmenovaní ho naopak rozpouštějí.
Z toho vychází Březinův respekt k jeho prostředí a naopak je vymezen proti opačnému prostředí. „Zejména vůči těm takzvaným intelektuálům a jim podobným. A nejvíce vůči těm, kteří veřejně, zejména rétoricky, pečují o chudé. Mimochodem jim v tom blbnou hlavy, protože v Česku žádní skuteční chudí neexistují. Což všichni, kdo vycestovali trochu za hranice, tak ví,“ pravil Březina s tím, že není nutno navštěvovat jiné kontinenty, stačí zajet do Rumunska. „V Česku máme pouze pár jednotlivců nebo skupin či procent lidí, kteří jsou pouze nepatrně chudší než ti ostatní a ono jim to trochu vadí. Ale chudí skutečně nejsou,“ mínil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas