Ve svém článku na serveru Kinobox.cz popisuje Fila za pomoci citací z deníku The Guardian a serveru iRozhlas.cz natáčení posledního filmu, ve kterém Chan sice nehraje, ale jako Executive producer (výkonný producent) na něj sháněl peníze. Je tedy vyloučeno, že by nevěděl, o čem film pojednává. Jde totiž o film, který oslavuje hrdinství komunistických čínských funkcionářů, kteří byli evakuováni z Jemenu po vypuknutí občanské války v roce 2015.
Podobenství s Karlem Gottem spatřuje Fila v tom, že oba posloužili jako užiteční idioti komunistických režimů. Jackie Chan toho současného čínského a Karel Gott toho minulého československého.
V článku Fila řeší i zapojení Číny do syrského konfliktu. Film byl totiž natáčen v ruinách zničeného syrského města a s pomocí tamní vojenské techniky. Čína se podle článku do konfliktu přímo nezapojila, ale režimu Bašára al-Asada podle Fily stranila, čímž si chtěla vybudovat vliv v zájmu svých obchodních aktivit v této oblasti.
Podle Fily se filmem zabýval i Deník The New Arab, který citoval syrského novináře Farída Mahlúla.
„Je ostudné natáčet takové filmy v troskách syrských domů, které byly zničeny Asadovým režimem, Ruskem a Íránem… Čínský fašistický režim je syrským spojencem a pomocí podobných filmů se snaží své zločiny malovat narůžovo.“
Fila dokonce Chanův film přirovnává k nápadu českého producenta pornofilmů Roberta Rosenberga natáčet v koncentračním táboru Terezín.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: MaA