„Imigrace? Vždyť Evropa potřebuje půl milionu IT odborníků“. Ivan David popsal, co se vážně tvrdí v Bruselu

25.07.2023 23:17 | Komentář

„Snaha snad přijímat prakticky každého migranta,“ komentoval poslanec Evropského parlamentu za SPD Ivan David unijní reformu migrační politiky v pořadu Aby bylo jasno. Kritizoval Fialovu vládu, která může za to, že se veřejné finance dostávají do kritického stavu, kabinet se podle něj chová, jako „když si otcovrah stěžuje, že je sirotek“.

„Imigrace? Vždyť Evropa potřebuje půl milionu IT odborníků“. Ivan David popsal, co se vážně tvrdí v Bruselu
Foto: archiv
Popisek: MUDr. Ivan David, český psychiatr. Za politické hnutí SPD byl zvolen poslancem Evropského parlamentu

V České republice se podle Davida pohlíží na unijní reformu migrační politiky, kterou zablokovalo Polsko a Maďarsko, jako pseudo problém zejména do doby, než do Česka přišel příval Ukrajinců, ale pseudo problém to nikdy nebyl. „Množství imigrantů, kteří přicházejí z Afriky a z Blízkého východu zejména, vůbec neustává. Dokonce se místy zesiluje, na některých místech v Evropě je to opravdu zásadní problém. Oni volají po solidaritě a chtějí, aby se o jejich problémy někdo rozdělil,“ uvádí.

Důležité podle něj je, že se přestává mluvit o ilegální imigraci. „Je snaha legalizovat jakéhokoli imigranta, který není snad už od pohledu nějaký agresivní fanatik nebo zločinec. Takže se tvrdí, že Evropa potřebuje talenty. Pracovník Komise, který to přišel českým poslancům vysvětlovat, argumentoval tím, že Evropa nyní potřebuje půl milionů IT odborníků, které nesežene jinak než pomocí imigrace. Takže ten problém je stále živý, stále se o tom hovoří. Je snaha přijímat prakticky každého, mají se v tom maximálně angažovat neziskové organizace, které mají na hranicích dbát na to, aby přílivu imigrantů nebyly kladeny překážky,“ glosuje David vývoj na eurounijní úrovni v otázce migrace.

Komise nevidí, že Evropská unie není cílem migrace mozků, ale cílem migrace chudých?“ zajímala se dál moderátorka Jana Bobošíková. „Já si myslím, že je to ani příliš nezajímá. Přece známe mentalitu úředníků, kteří se snaží vyhovět těm, kteří rozhodují o jejich další kariéře. Snaží se vyhovět poptávce, je jim lhostejné, jaké to bude mít důsledky,“ vysvětluje europoslanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Migrace, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePutin z Putimi , 26.07.2023 8:40:24
Já se domnívám, že by stačilo, kdyby se tihle příchozí "inženýři" dali využít alespoň jako instalatéři, zámečníci, elektrikáři, kominíci, ....... Za celý svůj život jsem v praktickém životě nepotřeboval IT odborníka, ale všechny výše uvedené profese.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…