Tématem, které se už více než tři týdny rozebírá ze všech možných stran a úhlů, začne i pravidelný přehled mediálních zajímavostí. „Nedá mi to, a přece jen se ještě vrátím k předvánočnímu masakru na Filozofické fakultě. Mezitím se stalo mediální agendou dne to, že pan Jurečka uspořádal na svém ministerstvu práce a sociálních věcí mejdan s cateringem za 400 tisíc korun, který vyšel zrovna na den, kdy došlo ke střelbě na fakultě a k obětem na životech. Pan ministr se přesto po mimořádném zasedání vlády vrátil na svůj úřad a do ranních hodin pokračoval v rokování, nepochybně zásadním a věcném, se svými kolegy v atriu ministerstva. Otázku, jestli Jurečka měl, nebo neměl pokračovat ve večírku, si odpoví každý podle sebe. Za mě je to nemravné, nechutné a chucpe. Za normálních okolností by takový ministr už ministrem dále nebyl,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
Hned dodává, že my nežijeme v normální zemi a za normálních okolností, a proto je třeba se ptát i na další věci. „Vezměte si impeachment na amerického prezidenta Clintona, který byl zdánlivě způsoben tím, že někde obcoval se stážistkou Monikou Lewinskou. Ovšem je třeba si uvědomit, že impeachment nebyl vyvolán proto, že prezident zanášel paní prezidentové s nějakou mladicí, ale proto, že prezident o tom lhal. Dlouhodobě tvrdil, že se nic takového neděje, dokud se to zcela jasně a pomocí DNA neprokázalo. Mluvím o tom proto, že tehdy ještě – nevím, jak je to dnes – americká demokracie stála na tom, že prezident je člověk, který nesmí lhát. A ztrácí důvěru občanů ve chvíli, kdy začne lhát. Tím nechci vypadat jako naivní trouba, který si myslí, že politici jako takoví nikdy nelžou, ale dejme tomu, že by neměl lhát v principiálních věcech,“ podotýká mediální analytik.
Člen Bezpečnostní rady státu nemohl být bez zpráv
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník