Na besedě Aliance pro rodinu, která se uskutečnila v Plzni, bylo „veselo“. Uštěpačné poznámky, připomínky a chichot zastánců LGBT doprovázely informace právníka této neziskové organizace Jana Gregora.
Celou akci moderoval za Vědeckou knihovnu sociální antropolog zabývající se příbuzenstvím. Ten na začátku uvedl, že stejnopohlavní páry očekávají legislativní změnu, která ale dlouhodobě leží v Poslanecké sněmovně a nedaří se ji prosadit.
Pro dobrotu na…
„Jsme malý spolek, který má za cíl lobbovat za zájmy rodiny v ČR. Jsou tu různé zájmové skupiny a rodiny postavené na manželství a dětech jsou v naší zemi docela velkou skupinou. V této zemi existuje velký hlas, který by artikuloval požadavky a potřeby rodin. To je naše téma. Ono když děláte něco pozitivního, tak to média vůbec nezajímá,“ uvedl na začátku Gregor.
„Šíří se o nás různé fámy, šíří je i někteří politici, že jsme financováni kdoví odkud, možná někde z Východu. To není pravda. Jsme financováni výhradně z dárcovství z ČR. Často se nás ptají, proč peníze nemáme na transparentním účtu. Je to z důvodu, že musíme naše dárce chránit. Jakmile si myslíte, že jste v souladu s právním řádem této země, tak jste za extremisty. A ti si ‚zaslouží‘ zažít šikanu, být vydíráni.“ A dále Jan Gregor pokračoval: „Například jedna obchodní společnost nám dala logo na naši akci Den pro rodinu. Byla lynčována na sociálních sítích, bylo jí vyhrožováno, že se nepíše do všech jejich dodavatelských firem, že s takovouto zlou a homofobní organizací vůbec nemohou spolupracovat. Takže nakonec tato společnost dostala strach a od naší spolupráce odstoupila.“
Rodina na prvním místě
„Pojďme k datům. Nás zajímají hlavně rodiny postavené na manželství. Protože to považujeme za něco důležitého, protože to je určitý závazek nejen vůči státu a společnosti, ale především vůči dětem. Přináší stabilitu a důležitost. V tom dokonce jsme ve shodě i s názorovými odpůrci. Máme za sebou sčítání lidu z roku 2021, takže máme za sebou čerstvá data. Rodin, úplných manželství, je v ČR 77 procent. Třetí největší skupinou jsou rodiny se třemi a více dětmi. Ty nás hodně zajímají, protože ty to mají nejtěžší. Hodně investují do svých vlastních dětí, ale dostávají relativně málo ze systému. Nám jde o to, že když vychováte dítě, pomáháte tomuto státu a budoucnosti této země, pomáháte ekonomice. Tito lidé si zaslouží pozornost, přece odvádějí více DPH a dalších, takže mají život dražší. A stát nemůže říci, že tato skupina je stejná jako bezdětní. Jde nám tedy o narovnání systému, aby neznevýhodňoval ty, kteří tady budují budoucnost této země i pro ty, kteří děti nemají.
Pozitivní informace je, že rodin se třemi a více dětmi přibývá. Je jich sice nejméně, ale jejich počet stále roste. Systém je takový, že když žijete v početné rodině, tak ten její model následujete. Ne vždycky, ale většinou. Tato skupina je tedy v tomto státě čím dál tím větší, a to je super. Došlo k jejich výraznému nárůstu.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala