„Kupují cizinci a Ukrajinci. Víc neřeknu, nechci jít sedět!“ Byli jsme na plzeňských trzích. Místní se svěřili, jak snáší zdražování

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

11.04.2022 18:00 | Reportáž

Velikonoční trhy bez koupěchtivých lidí? Ano, to není nic nemožného. Černé prognózy řady trhovců se naplnily. Lidé nechodí, a pokud někdo dorazí, obrací každou korunu a navštěvují trhy jen „na čumendu“. V nejlepším případě si dají kafe nebo svařák a jdou dál. Na vesnicích a maloměstech ještě hůř, protože v aglomeracích se spíše najdou ti zámožnější, nebo tací, kteří okázale „pustí chlup“. Co bude dál? Dojde i na celebrity, fotbalisty, umělce?

„Kupují cizinci a Ukrajinci. Víc neřeknu, nechci jít sedět!“ Byli jsme na plzeňských trzích. Místní se svěřili, jak snáší zdražování
Foto: Václav Fiala
Popisek: Trhy v Plzni

Navštívili jsme plzeňské trhy na náměstí Republiky, hned u katedrály svatého Bartoloměje, a nestačili se divit.

Dobrou (ne)chuť!

Človíčka by skutečně pohledal. Trhy ve formátu, který se po léta prakticky nezměnil, probíhají v krajské metropoli už řadu let. I přes kritiku, že stánkaři platí provozovateli nehorázné částky, a proto také občerstvení tady nemůže být nejlevnější. A tak se tu objevují čím dál více překupníci než výrobci, kteří ostatně nemají čas vystávat řadu dnů za pultem a výroba a práce aby jim stála, navíc aby ještě platili desetitisícové sumy.

„Podívejte se, klobása už bude za stovku,“ kroutí nevěřícně hlavou paní Anastázie. Ta si prý také, byť jako pracující důchodce, nechá zajít chuť na ovárek nebo prejt. Ten totiž v nedalekých kamenných obchodech (a nejsou to žádné řetězce) stojí desetinu.

Kontrolní orgány sem tak moc často nechodí, vždyť jde o projekt chráněný zdejší radnicí. Zajímavá byla kauza v předcovidové době, kdy trhovcům pomáhal za kus žvance jistý bezdomovec mající tuberkulózu a ještě nějaké kožní problémy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…