„Tady policie, otevřete.“ Občan si tropil žerty z ministra a tvrdě zaplatil

14.11.2024 15:19 | Monitoring

Německý zpravodajský server NIUS prozradil, že Stefan Niehoff prožil krušné chvíle. Kdo to je? Německý občan, který si na sociálních sítích tropil žerty z německého ministra hospodářství Roberta Habecka. Nazval ho „osobu rozumu mdlého“, nebo, chcete-li „blbečkem“. A jednoho rána mu u dveří zazvonila policie. Kvůli šíření nenávisti na internetu.

„Tady policie, otevřete.“ Občan si tropil žerty z ministra a tvrdě zaplatil
Foto: Repro Youtube
Popisek: Německý ministr pro hospodářství Robert Habeck

Anketa

Prospěje České republice vítězství Donalda Trumpa?

88%
hlasovalo: 17099 lidí
V Česku, v Německu a v mnoha dalších zemích policie stíhá vedle krádeží, pokusů o znásilnění, případně vražd i zločiny spojené se šířením nenávisti na internetu. Své o tom ví i čtyřiašedesátiletý Stefan Niehoff, který si tropil žerty z ministra hospodářství Roberta Habecka.

Vypůjčil si upravenou reklamu jedné ze slavných značek vlasové kosmetiky, kde si někdo pohrál s názvem firmy a přidal ministrův obličej. Niehoff mem nevytvořil, jen ho převzal a dál sdílel. A přece poznal, jak to vypadá, když vám na dveře klepou strážci zákona.

Společnost Schwarzkopf prodává vlasovou kosmetiku a na jejích reklamních prospektech se většinou objevují sličné modelky. Kdosi ke jménu firmy přidal hlavu ministra hospodářství a nápis upravil tak, že se dal v němčině vyložit jako „blbeček“, „slabá hlavička“, nebo také v přeneseném smyslu slova „idiot“.  K upravené fotce člena rozpadající se německé vlády přidal slovo „Schwaschkopf“.

Niehoff upravený internetový mem sdílel, což bamberské státní zastupitelství klasifikovalo jako podněcování k nenávisti a v úterý nad ránem vytáhli postaršího muže z postele policisté.

internetový mem

Server NIUS si položil otázku, zda trestní oznámení na občana za sdílení fotky podal sám ministr hospodářství Habeck. A hned odpověděl, že policie mohla přikročit k akci i bez toho, aby s tím měl ministr cokoli společného.

Niehoff měl mem retweetovat už v srpnu, ale policisté si pro něj přišli až teď. Podle advokáta Udo Vettera to ukazuje, že příspěvek původně nebyl vyhodnocen jako závažný. Proto ho překvapilo, že retweet nakonec někdo na státním zastupitelství onálepkoval jako šíření nenávisti. Prověřeno bylo přes 90 případů v 50 bytech.

„Když máte u dveří policii, je každému pachateli jasné, že zločin z nenávisti má následky,“ řekla ministryně vnitra Nancy Faeserová.

Cílem akce prý bylo především si došlápnout na šiřitele antisemitských příspěvků.

 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 49 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

tak proto chce "Don Pablo" alternativní, peněžité tresty pro defraudanty a zloděje, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 14.11.2024 16:32:00
aby se uvolnilo místo v kriminálech a mohli jsme se tam vejít my, hubatí, odpudiví dezoláti s hlavou plnou špatných narativů a se sklonem k podléhání ruské propagandě, v Reichu začali, brzo se to překulí k nám, k sedmnácté spolkové zemi s domovníkem Fialou, máme se na co těšit!

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Potom, pošleme.“ Bojovníci s dezinformacemi přistiženi při lži. Tvrdá slova novinářky

22:21 „Potom, pošleme.“ Bojovníci s dezinformacemi přistiženi při lži. Tvrdá slova novinářky

Vyhýbavé odpovědi a značná nervozita, tak vypadala reakce lidí spolupracujících s redakcí Visegrad I…