„To bude divení...“ Šmucler a Klaus ml. ke covidu. Rázně, Flegra to zděsí

15.11.2020 6:12 | Zprávy

Poslance hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího i prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera zaujal stejný článek na serveru Novinky.cz. Je o tom, že nákaza koronavirem ve španělské metropoli Madridu ustupuje, a to i přesto, že noční život pokračuje. „Stal se zázrak?“ zní v titulku zprávy na serveru.

„To bude divení...“ Šmucler a Klaus ml. ke covidu. Rázně, Flegra to zděsí
Foto: Repro Interview ČT24
Popisek: Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler

Jak Václav Klaus mladší ve svém příspěvku podotýká, zázrak se nestal. „Jen virus nějak prochází populací (pro starší lidi je velmi nebezpečný) a pak zase ustupuje – jako každá epidemie,“ podotkl.

„Souvislost s vládními opatřeními, že musíte jíst oběd ve městě na ulici (a ne u stolu), že si nemůžete jít koupit ponožky do malé galanterie v ulici, a že po 21:00 nesmíte jít ven – je prostě mnohem menší, než do nás vláda a média hustí,“ domnívá se.
 
„Podobně malá souvislost je mezi ‚rozvolňováním‘ a současným ústupem viru. Teď zas půjdou děti do školy jen ty od D a Chň nebo tak něco, budou ve skupinách po dvojnásobku třetí odmocniny z 300 pí a souvislost bude mnohem blíž nule než jedničce,“ dodal.

„Nastává fáze, kdy se laici začínají divit, že epidemie sama zmizí i když jí ignorujete a že počet mrtvých nedělají sportoviště a restaurace, ale režim v nemocnicích a v domovech důchodců. Až těm ‚expertům‘ za tři roky zruší místo ve státní instituci, neb dojdou peníze, to bude divení a rozhořčení...“ podotkl k textu také Roman Šmucler.

Server Novinky.cz se ve své zprávě odvolává na server týdeníku Focus. Vědci totiž zatím marně hledají vysvětlení situace, k níž došlo v Madridu. Počty infikovaných zde totiž razantně klesají – a to navzdory otevřeným barům a restauracím, které rozhodně nezejí prázdnotou. Otevřené jsou i obchody. 

Na konci září přitom dosahoval počet nakažených ve 14denním průměru 813 infikovaných na 100 tisíc obyvatel. Nyní tento podíl klesl na 152 infikovaných na 100 tisíc obyvatel. „Tak rychlé zlepšení situace jako v Madridu se nikde jinde nezaregistrovalo,“ píše se na serveru Novinky.cz.

„To je otázka za milion dolarů,“ podotkl mimo jiné epidemiolog José Jonay Ojeda k tomu, co že dělá Madrid správně. Domnívá se však, že za úspěchem je testování antigenu, kdy infikovaní lidé se dostanou do karantény dříve.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy jste teď sice pro zmrazení platů, ale co to řeší do budoucna?

Nemyslíte, že je třeba vyřešit vaše platy nějak komplexně, abyste brali přiměřeně se vším všudy? Ne že budete brát obří platy a ještě k domu dostávat obří náhrady. Vždyť to je výsměch všem a je jedno, že se teď snažíte problém oddálit, to není řešení. Nebo jak si to představujete za 5 let až by došl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohli jste v klidu topit do roku 2049. Fiala řekl ne. Zdražení odhaleno

6:31 Mohli jste v klidu topit do roku 2049. Fiala řekl ne. Zdražení odhaleno

Pokud bychom měli vládu, která hájí zájmy občanů, a ne zájmy cizí, už bychom měli energetickou polit…