„To se nesmí říct?“ Člověk z ČT odhalil, co byl Navalnyj zač. Se zlou se potázal, od vlastních

17.02.2024 8:00 | Monitoring

Poté, co se v pátek objevila informace, že ruský opoziční politik Alexej Navalnyj zemřel ve vězení, tak namísto uctění jeho památky zpravodaj ČT Andreas Papadopulos na sociální síti připomíná některé jeho kontroverze, a že jsou státy, kde Navalného za tak velkého hrdinu nepovažují. Se zlou se ale potázal; mnozí diskutující si povzdechli nad jeho názory a nevhodným chováním.

„To se nesmí říct?“ Člověk z ČT odhalil, co byl Navalnyj zač. Se zlou se potázal, od vlastních
Foto: Repro X
Popisek: Alexej Navalnyj

Na smrt vězněného sedmačtyřicetiletého uvězněného ruského opozičního politika Alexej Navalného upozornila agentura Reuters s odvoláním na vězeňskou službu, podle které se příčina smrti zjišťuje. Navalnyj byl hlavním kritikem režimu ruského prezidenta Vladimira Putina. Politici reagují, že za jeho smrtí stojí ruský prezident Vladimir Putin.

Zatímco mnozí konec Navalného oplakávají, novinář Papadopoulos vzbduil rozruch, když na sociální síti X připomněl, že tento nehlasitější kritik ruského režimu nebyl žádný svatoušek. Zmínil například, že jej organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) vyškrtla se seznamu vězně svědomí. „Navalnyj rozhodně nebyl žádný liberál západního střihu, což si do něj řada lidí promítala. Amnesty International ho vyškrtla ze seznamu vězňů svědomí za nacionalistické názory a dřívější výroky zaměřené proti menšinovým etnikům Ruska,“ píše Papadopulos a zmínil i Navalného sporny postoj k válce na Donbase.

„Což ale nezmenšuje fakt, že byl jako nepohodlný kritik (upozorňující na korupci v Kremlu) Putinem odstraněn,“ dodal zpravodaj veřejnoprávní televize závěrem.

Svým názorem mnoho lidí zvedl ze židle. Podle počtu a charakteru reakcí, většina usuzuje, že jeho příspěvek je minimálně nevhodný, především pak v den, kdy byla se smrtí Navalného veřejnost seznámena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

V ukrajinském vězení nedávno zemřel americký novinář, který byl uvězněn proto, že psal kriticky o kyjevském režimu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesafec , 17.02.2024 11:31:09
Přestože byl tento novinář ve vězení dlouhodbě týrán a byla mu odepírána lékařská pomoc, jeho smrt v našich médiích až na výjimky zůstala nepovšimnuta.

|  15 |  0

Další články z rubriky

Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

Na předsedu STAČILO! Daniela Sterzika (alias Vidláka) se zaměřil již několikrát trestaný influencer …