5 let hrůzy čeká Německo. „Lidé zaplatí za Green Deal”

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

02.08.2023 11:36 | Monitoring

Německý ministr hospodářství a jeden z předsedů Zelených Robert Habeck oznámil svým spoluobčanům, že Německo čeká pět těžkých let. Pět let, během kterých bude německá ekonomika přecházet z fosilní na zelenou ekonomiku. Server Politico v této souvislosti upozornil, že Zelení nabízejí svůj tradiční recept na překlenutí těžkých časů. Habeck doporučuje napůjčovat si.

5 let hrůzy čeká Německo. „Lidé zaplatí za Green Deal”
Foto: Repro Youtube
Popisek: Německý ministr pro hospodářství Robert Habeck

Robert Habeck, německý ministr hospodářství, ve vysílání televize ARD upozornil své spoluobčany, že teď všechny čeká několik obtížných let, pravděpodobně pět. Regoval tak na zprávu Mezinárodního měnového fundu, kde se lze dočíst, že podle analytiků německou ekonomiku čeká pokles. Zprávu převzal také server Politico.

Letos se čeká pokles o 0,3 procentního bodu. „Údaje rozhodně nejsou dobré,“ pravil ministr s tím, že problematické jsou pro Německo vysoké ceny energií, které byly oproti jiným zemím extrémně závislé na dodávkách ruského plynu. Do této závislosti se Němci uvázli dobrovolně sami.

Vedle toho německou ekonomiku trpí těžkosti světa jako válka na Ukrajině, přerušené dodavatelské řetězce od dob covidu a řada dalších problémů, protože Německo je z celosvětového hlediska významně exportní ekonomika.

Německý statistický úřad již v květnu varoval, že země vstupuje do recese.

„Nechci ignorovat skutečnost, že to lidem ztíží situaci. Máme před sebou velké transformační období do roku 2030, během kterého se Německo přesune od tradiční průmyslové základny závislé na fosilních palivech k zeleným energiím, jako je vodík," řekl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ano. Německo jde do kytek. Ale důvody jsou jiné než se uvádí v článku. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseRadek Hanuš , 02.08.2023 14:59:53
Do kytek jde celá Evropa, a nemůže za to Covid. A Green Deal jen málo. Evropský blahobyt vznikl na technologické převaze. A ta je pryč. Ještě před 25 lety produkovala Evropa 32% mezinárodních patentů. USA 35%. Čína 4%. Minulý rok byla Čína na 35%, USA na 15% a Evropa na 4%. Evropa se dnes může poměřovat s Jižní Koreu, či Thajvanem. A vzhledem k tomu, že 70% spotřeby dováží a vývoz, kvůli zaostávání klesá, výsledkem je nezadržitelný pád životní úrovně. A vzhledem k tomu, že 70% vysokoškoláků studuje netechnické obory, žádná naděje na zvrat nexistuje.

|  8 |  0

Další články z rubriky

„Budou se dít věci.“ Za covidu drceni v ČT i vládou, nyní oceněni. Čeští vědci tuší, co vyplave

5:00 „Budou se dít věci.“ Za covidu drceni v ČT i vládou, nyní oceněni. Čeští vědci tuší, co vyplave

Jednou z institucí oceněných Společností pro obranu svobody projevu se stalo Sdružení mikrobiologů, …