„Hledáme projekty, které se zaměřují na vývoj digitálních platforem, rozšíření digitální gramotnosti, posílení kritického myšlení a schopnosti rozpoznávat pravdivost zpráv ve sdělovacích prostředcích a důležitost je ověřovat i z jiných dostupných zdrojů,“ vybízí ambasáda.
Pokud ale máte zájem se do soutěže přihlásit, budete nejspíš hendikepováni. Přednost totiž dostávají ti žadatelé, kteří již v minulosti tyto programy úspěšně realizovali. Příspěvek se platí v dolarech a můžete žádat o částku v rozpětí 5 000 až 25 000 dolarů.
Nesmí se však financovat náboženská ani politická činnost, obchodní činnost, dokonce ani humanitární činnost. Jak ambasáda informuje, propláceny nebudou ani provozní náklady nebo náklady reprezentace (například oběd). Rovnou vyloučeny budou organizace působící na ziskovém základě.
Jinak se ale do 15. dubna klidně můžete na velvyslanectví s projektem přihlásit.
Ambasáda USA podporuje v České republice řadu dalších projektů. Angažovala se rovněž v boji proti korupci, kdy se například v Americkém centru, provozovaném velvyslanectvím, konaly „konference“ soudců v přítomnosti ministra spravedlnosti.
Velvyslanec Andrew Schapiro, prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová a ministr spravedlnosti Robert Pelikán
A záběr do publika. Foto: Oficiální facebook Ministerstva spravedlnosti ČR
Ambasáda také často spolupracuje s nadací Open Society Fund podporovanou americkým miliardářem George Sorosem. Společně například každoročně rozdělují Novinářské ceny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav