Americký ministr obrany Austin zahájí návštěvu Prahy

09.09.2022 6:50 | Zprávy

Americký ministr obrany Lloyd Austin se dnes setká s představiteli České republiky. V Praze bude jednat nejprve s ministryní obrany Janou Černochovou, setká se i premiérem Petrem Fialou (oba ODS) a prezidentem Milošem Zemanem. Mluvit by měli o válce na Ukrajině a o bezpečnostní situaci v Evropě. Proberou i modernizaci české armády.

Americký ministr obrany Austin zahájí návštěvu Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Austinova návštěva Česka následuje po čtvrteční konferenci, kterou na pomoc Ukrajině šéf Pentagonu uspořádal v Německu na americké vojenské základně Ramstein. Českou republiku na akci zastupovala Černochová, která bude prvním českým představitelem, s nímž bude Austin v Praze jednat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

očkování proti SLAK

Proč se u nás neočkuje proti SLAK?? Proč toto očkování EU zakázala? Proč všude ve světě se očkuje? A je pravda, že v Rakousku se zabíjí jen nakažené kusy??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jednoznačné selhání.“ Kauza „zatajená sebevražda“ na ČT se rozjíždí

17:25 „Jednoznačné selhání.“ Kauza „zatajená sebevražda“ na ČT se rozjíždí

Česká televize už nedělá zpravodajství. Cenzuruje, mentoruje, dělá si vlastní politiku. Mlčení o seb…