„Členství Íránu ve skupině BRICS přinese přidanou hodnotu pro obě strany,“ uvedl mluvčí íránského ministerstva zahraničí podle informací serveru AlJazeera.com. Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marii Zacharovové o členství ve skupině požádala v těchto dnech také Argentina.
„Zatímco Bílý dům přemýšlel, co ještě ve světě vypnout, zakázat nebo zkazit, Argentina a Írán podaly přihlášku do BRICS,“ napsala Zacharovová v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram. Touhu připojit se ke skupině BRICS v poslední době několikrát zopakoval argentinský prezident Alberto Fernández.
Rusko nyní ještě více než dříve usiluje o navázání užších vztahů s Asií, Jižní Amerikou a Blízkým východem, aby přestálo sankce uvalené Evropou, Spojenými státy a dalšími zeměmi kvůli invazi na Ukrajinu.
Význam uskupení BRICS na twitteru jednoduchým obrázkem ilustrovala čínská velvyslankyně v Irsku Zhang Meifang. Ta spočítala, že zatímco lídři zemí G7 mají za zády necelých 800 milionů obyvatel, země BRICS sdružují přes 3,2 miliardy lidí. A zveřejnila dva obrázky, které podle ní jasně ukazují rozdíl mezi oběma skupinami. Zatímco zástupci BRICS na fotografii stojí a mávají, zástupci G7 sedí kolem stolu.
Figures tell the truth pic.twitter.com/jOyWdualmy
— Zhang Meifang??? (@CGMeifangZhang) June 28, 2022
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma