Babiš by rád přivítal v ČR japonského císaře a premiéra

22.10.2019 16:53 | Zprávy

Český premiér Andrej Babiš se dnes v japonské metropoli společně s představiteli dalších více než 180 zemí zúčastnil slavnostního uvedení nového japonského císaře Naruhita na trůn. Babiš na obřadu zastupoval prezidenta Miloše Zemana.

Babiš by rád přivítal v ČR japonského císaře a premiéra
Foto: red
Popisek: Japonská vlajka

Předseda české vlády uvedl, že by rád přivítal císaře Naruhita a jeho manželku Masako v Praze, stejně jako japonského premiéra Šinzóa Abeho, s nímž se v Tokiu sejde k bilaterálnímu jednání.

„Příští rok bude 100 let navázání diplomatických vztahů s Japonskem, tak bychom byli rádi, kdyby japonský premiér přijel do Prahy,“ prohlásil Babiš na dnešní tiskové konferenci. Připomněl přitom, že Japonsko patří k největším investorům v České republice.

Intronizace japonského císaře se Babiš zúčastnil i s manželkou Monikou. Již dříve uvedl, že pokládá za důležité, že Česko bude na ceremoniálu zastoupeno na vysoké úrovni. „Je tady obrovské zastoupení z celého světa, prezidentů, státníků, králů a politických osobností, intronizace se koná po třiceti letech, tak si z toho odnáším velký zážitek a velký dojem,“ prohlásil Babiš.

V Tokiu se český premiér setkal například s místopředsedou vlády sultanátu Omán, se kterým hovořil především o ekonomické spolupráci. České zbrojařské firmy mají zájem prodávat do Ománu své výrobky, ČR ale také usiluje o to, aby Omán otevřel velvyslanectví v Praze, a o zřízení přímé letecké linky, řekl premiér.

Babiš jednal i s vietnamským ministerským předsedou Nguyen Xuan Phucem, který byl letos v Praze. Také mezi Hanojí a Prahou by mělo začít fungovat přímé letecké spojení, které bude zajišťovat vietnamská společnost Bamboo Airways. Český premiér uvedl, že zmíněná jednání jsou důležitá pro diverzifikaci českého vývozu, který v současné době míří téměř jen do zemí Evropské unie.

Kromě setkání s japonským premiérem Abem má Babiš na programu v Japonsku také bilaterální schůzku se srbskou premiérkou či s německým prezidentem, s nímž by chtěl mluvit například o energetice a o budoucnosti Evropy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

21:19 Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

Evropská unie opět přitvrdila ve svém vyšetřování sociální sítě X Elona Muska a žádá po ní vydání in…